Edgar

*1. 1. 2004 | chlapec

Edgar je třetím druhákem v centru. Je sice starší než ostatní, bude mu dvanáct, ale u strýčka, kde bydlel předtím, nebyl nějak na školní docházku prostor. Mne to tedy zmátlo. Než jsem zjistila, v jaké je třídě, moc jsem si jeho boj s písmenky neuměla vysvětlit. Inu, evropský úhel pohledu... Teď spolu zkoušíme číst anglická čísla. Fakt se snaží. A pořád se usmívá. Já si nemůžu pomoct, ale vidím v něm pokaždé usměvavého pekaře s křupavými houstičkami nebo řezníka, co pro vás s láskou schová pěknou krkovičku. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Než Edgar přišel do centra absolvoval sice 2 ročníky ve škole, ale potom 5 let jen uklízel, vařil a jinak pracoval u strýce. Takže číst a psát příliš neuměl. Teď v sirotčinci dohání, co se dá. Cítí se tu moc dobře, našel si kamarády a konečně má opět milující rodinu.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Edgar loni velmi úspěšně absolvoval 4. ročník. Tento ročník je na základní škole důležitý, protože se dělají národní srovnávací zkoušky. Edgar má v těchto zkouškách za „A“. Úspěšně postoupil do 5. třídy. Jeho přání je stát se učitelem. Pokud mu vydrží nadšení a úsilí, není to přání nereálné. Prvních 6 kluků z Mahanga podporujeme na soukromé střední škole v Mbeya, jejich výsledky ukazují, že toto vzdělání má mnohem větší smysl než studium na přeplněných venkovských školách. Snad by to mohla být v budoucnu i cesta pro Edgara.
Edgar je pracovitý kluk. Letos dostal na zodpovědnost pole s rýží, neznamená to, že tam pracuje jen on sám, ale zodpovídá, aby vše proběhlo správně a včas. Také je pověřen zodpovědnosti za zeleninovou zahrádku. My jsme si všimli, že velmi vyniká ve smažení koblížků, které se chystají pravidelně v sobotu na nedělní a pondělní snídaně. On a Fadhili jsou v tom hvězdy, suverénně v tom válcují um holek a ani je k tomu nechtějí pustit. Koblihy (Maandazi) co dělá Edgar nebo Fadhili jsou chutnější a hebčí 😉.

O sirotkovi - 2018/2019
Edgar je šikovný, hodný a nekonfliktní kluk. Sžil se s pravidly Centra poměrně rychle, přestože přišel v  pozdějším věku, než je obvyklé. Školu také celkem dohnal, ale ještě má kus práce před sebou. Je mu 14 let, ale je teprve ve 4. třídě.  
Super zábavu pro něj představuje tanec, ale také mu jde bubnování. Takže bubnuje s  dětmi v  sirotčinci, ale občas také v  kostele. Edgar loni zasadil papáju, která má letos skoro 2 m a když se vše povede určitě letos přinese první ovoce. Držíme Edgarovi palce, ať jeho papája neskončí tak špatně jako papája, kterou omylem sťal Jakobo mačetou, když ožínal keře😊. 

O sirotkovi - 2017/2018
Je to rok, co je u nás Edgar v Centru, ale jako by tu patřil odjakživa. Umí repovat a zpívat písničky z rádia a ostatní kluci to žerou. Za rok vypěstoval docela velký stromek a dobře se o něj stará. V listopadu si kolem něj nasadil i kukuřici, asi chtěl využít dobrou půdu. Když jsme odjížděli na konci ledna, byla už kukuřice vyšší než stromek.

Děkujeme adoptivním rodičům
manželům Hořínkovým

Variabilní symbol: 222104