Eliah Yuda Tadei

*1. 1. 2009 | chlapec

Eliah je Peterův parťák ve třídě i do masakrů. Kluci jsou oba od Masajů, trochu to poznáte podle protáhlého tvaru obličeje. Také mají, ještě se Scholastikou, společná další jména po tom křestním, ač nejspíš nejsou příbuzní. Farnost musela ty ztracenečky nějak zařadit. Ze začátku po mém příjezdu Eliah vypadal ohromně vážně. Trochu moc na to, jak je malý. Ale teď už to vykouklo, je pěkné číslo. Přitom to dělá chytře, málokdy si všimnete, v čem má prsty. A obvykle má na starost, aby měly kočky na talíři. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

O Eliahově minulosti se toho moc neví, ani o tom zda jsou se Scolasticou a Peterem sourozenci. Rodiče prostě zmizeli. Eliah chodí do školy v Mahangu, má rád fotbal a chtěl by být nejspíš řidičem.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Eliah spolu se svým bráchou Petrem loni úspěšně absolvovali 4. třídu. Čtvrtá třída je výjimečná v tom, že se dělají národní zkoušky a ty kluci zvládli na „C“. Eliah má výsledky průměrné, škrábe jako kocour, ale je to velmi hodný a pracovitý kluk. Přeje si být policajtem, ale co bude ve skutečnosti dělat se ještě uvidí. Každopádně už teď umí pečovat o zvířata v kurníku nebo vypěstovat několik základních afrických plodin. Každé z dětí se musí v Centru podílet na různých domácích pracích. Eliahova zodpovědnost pro tento rok je péče o jídlo ve skladu. Má do něj plný přístup. Naštěstí v tom není sám, ale další 2 starší děti mu pomáhají. Kromě toho se děti v rámci skupinek střídají v kuchyni nebo se podílejí na úklidu jídelny nebo jiných venkovních úkolech.
Eliah si velmi oblíbil hru člověče nezlob se. Letos ji dobrovolníci přivezli i ostatním dětem. 

O sirotkovi  - 2018/2019
Eliah je nenápadný kluk, do kterého by člověk vůbec neřekl, že je schopen vysadit strom a už dva roky se o něj pečlivě starat, což v  podmínkách Mahanaga není vůbec snadné. Pokroky jsou vidět. Eliah spolu se svým bráchou Petrem nastoupil letos do 4. třídy. 
Ve volném čase baví Eliaha tančit. Děti si za prodanou kasavu z  pole, na kterém pracovaly, koupily pořádné rádio a když jim vychovatelé dovolí a elektřina zrovna jede, tak trsají pod velením nejstaršího sirotka Francise, kterému říkají DJ 😊. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Eliah je v sirotčinci šťastný. Jeho velký kámoš je Edgar. Eliahovi to nejde moc dobře ve škole, pokulhává jak ve čtení, tak v psaní. Psaní dopisu pro jeho adoptivního rodiče byl skutečný oříšek, který jemu, ale i Daudimu, pomáhala rozlousknout Stela, která se jim poctivě věnovala, aby napsali alespoň pár vět. Ne všechny děti mají svůj strom, protože jim chybí dostatek zodpovědnosti, ale Eliah mezi ně nepatří. Svůj strom má a stará se o něj zodpovědně.

Děkujeme adoptivnímu rodiči
panu Pavlovi z Havířova

Variabilní symbol: 2296