Isiaka Miadi (MP)

*1. 1. 2008 | chlapec

MP se narodil v roce 2008 a žije v Malawatu, blízko Mahanga. Ztratil svého otce, když mu bylo 7 let. Jeho otec trpěl virem HIV, ale umřel tak, že se nešťastnou náhodou utopil při koupání v řece. Měl hodně dětí a několik žen. Byl to muslim a stejně tak i jeho děti. Matka se o Isiaka nestará, ale stará se o něj babička (matka matky). Tato situace není v Africe žádnou výjimkou, vnoučata často vyrůstají se svými prarodiči, aby rodiče mohli vydělávat peníze. Isiaka je drobný kluk, ne moc mluvný, ale pracovitý. U své babičky je rád. Žije tam ještě s dalšími bratranci a sestřenicemi.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
MP má za sebou důležitou 4. třídu. Na jejím závěru probíhaly národní srovnávací zkoušky. Až do minulého týdne jsme čekali na jejich výsledky. Teď s úlevou víme, že MPho výsledky jsou „D“ a může pokračovat dál. Navzdory jeho lehce podprůměrným výsledkům, jeho přání být doktorem trvá. Každý máme své sny. A není neobvyklé, že dítě, kterému umřel rodič, chce být doktorem, aby mohl pomoci svému druhému rodiči, kdyby onemocněl. MP strašně rád maluje, možná to v těch dopisech tak nevypadá, ale myslíme si, že ho to začalo bavit až letos. Někdy přijde v neděli mezi děti a hraje si a kreslí s nimi.  
Když letos dostal MP nový školní batoh, byl šťastný, ale když k tomu ještě přibyla i zbrusu nová kvalitní matrace, tak už měl pusu od ucha k uchu. Jak pyšně si s ní vykračoval domů! Nebydlí daleko od Centra, takže to ani nebyla pro něj taková námaha. Odpoledne nám jeho babička, která se o něj stará donesla jako poděkování 2 vajíčka. Lidé jsou tu chudí, ale dokáží ukázat svou vděčnost.

O sirotkovi  - 2018/2019
MP žije u babičky, ale někdy to střídá, protože i jeho matka bydlí blízko. Do Centra nás přišel navštívit se svou nevlastní sestrou Frenzií, která studuje střední školu ve vzdáleném městě. Frenzie se celkem dorozumí anglicky, takže bráškovi pomáhala i s  dopisem. MP už nastoupil do 4 třídy. V  loňském roce byl z  hlediska prospěchu 20. ve třídě s  98 žáky. To vůbec není špatné. Jeho přání o budoucím povolání je sice velmi ambiciozní – chce být doktorem, ale čas teprve ukáže. Ve škole ho baví předmět svahilština, ve volném čase zase fotbal. 

O sirotkovi  - 2017/2018
MP si začal letos říkat Islaka, bohužel se nám nepodařilo zjistit, zda to souvisí se školou nebo s muslimskou vírou. Má 10 let a nastoupil do 3. třídy. V prospěchu je dobrý, loni byl ve třídě 10. ze 100 žáků. Rád se učí angličtinu a o Evropě. Také by si přál být doktorem, jako spousta jiných dětí. Milým překvapením bylo, že jsme letos od všech dětí a jejich opatrovníků dostali drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám.

Děkujeme adoptivním rodičům
paní Zuzaně z Dobratic a kolektivu

Variabilní symbol: 2288