Emmanuel A. Patta

*20. 5. 2016 | chlapec

Domov: Zili house Dar es Salaam

Emanuela opustili rodiče a od svých 4 let žil jen s babičkou. Jenže ta díky svému stáří a zdravotním problémům nedokázala dát dítěti všechno, co bylo potřeba. Skutečný domov a možnost chodit do školy získal Emanuel až díky Zili House.

Získat vše potřebné k životu ve městě Dar es Salaam je mnohem nákladnější než kdekoliv jinde v Tanzanii, ale i tam opouštějí rodiče své děti.  Zili house of life care je domov, který založil pro opuštěné děti jeden místní altruista – Emanuel Zadoc. Chod domova podporuje ze svých prostředků a hledá podporu mezi kolegy i mezi dalšími dobrými lidmi v okolí. Spoustu věcí dokáží financovat sami, ale spoustu ne a proto se obrátili na nás s žádostí o pomoc. Většinu jídla, hygienických potřeb či školních pomůcek jim darují místní dárci, Zadoc a kolegové financují pronájem budovy a platy pečujících osob (vychovatelka, kuchařka), ale potřebovali by ještě víc. Zdravotní pojištění, náklady na elektřinu a vodu, školní uniformu, školné a jídlo ve škole.

 

Roční potřebná částka: 15 000 Kč

Variabilní symbol: 222 143

Rodiče na dálku: Rodina Svobodova z Havlíčkova Brodu

--DĚKUJEME--

 

Aktuálně - 2022

Emanuel je ve 4. třídě na základní škole Karakata primary school. Jeho dětským snem je stát se pilotem. Je to učenlivý kluk a rád se zajímá o původ/povahu rozličných věcí. Přeje si vyrůst a víc a víc studovat. Baví ho hrát fotbal a jeho oblíbená barva je žlutá.