Pomozte tím nejcennějším

Máte srdce pro dobrou věc, ale preferujete přispět jinak než penězi? Přispějte tím nejcennějším, svým časem. Pro nízkonákladovou organizaci jako je Bez mámy jsou tvořiví dobrovolníci přímo v Česku velice cenní.

Blogy z mise dobrovolníků

Vašek obvolal pár firem a poprosil je, aby věnovaly několik notebooků školám v Africe. Sám koupil notebook do „Bez mámy“ kanceláře v Česku, abychom i my tady mohli efektivně pracovat.

Rozina, studentka z Ostravské univerzity uspořádala svůj vlastní koncert, oslovila firmy a tím získala částku na roční zdravotní pojištění pro 30 sirotků. Když vycestovala s námi do Tanzanie, byla to právě její mise obejít úřady a potřebné pojištění

Existuje mnoho způsobů, jak můžete pomoci

  • Šiřte naše poselství a výzvy pomoci přes svoje sociální sítě
  • Přepošlete náš newsletter vašim známým, kteří by mohli finančně pomoci
  • Zorganizujte akci / stánek na akci nebo aktivitu, která přitáhne pozornost na projekty Bez mámy
  • Propojte s námi podporu, kterou nabízí organizace, kde pracujete
  • Přijďte s nápadem, koho bychom mohli společně oslovit pro smysluplnou spolupráci

U fundraisingu ve smyslu oslovování jiných na podporu Bez mámy stačí, když se s námi spojíte a společně prodiskutujeme, jak oslovit potenciální dárce eticky a profesionálně tak, abychom společně dokázali otevřít dobro v druhých lidech.

Naši dobrovolníci

Rozina Ribeiro Monteiro

Studentka Ostravské Univerzity, která se zúčastnila mise 2023. V rámci příprav v ČR vyfundraisovala téměř 40 000 Kč, aby mohla 30ti sirotkům v Mahangu zařídit zdravotní pojištění na celý rok. Na vlastní kůži zažila jak je náročné něco zařídit na tamních úřadech nejen pro cizince, ale i pro místní. Cesta ke zdravotnímu pojištění byla plná kuriozních situací. Rozina si připravila také výukovou prezentaci o životě v České republice, kterou byli ohromeni studenti střední školy Mlondwe v nedalekých horách, kam jsme se společně vydali.
Přejít na blog

Mise do Tanzanie

I když nám nejvíc pomůžete prací doma, existuje možnost, kdy můžete na vlastní náklady absolvovat také misi do Tanzanie. Kdy se tak stane? Pokud nám představíte projekt, který byste rádi přímo v Africe osobně realizovali, rádi posoudíme jeho proveditelnost a možnost realizace v lokálních komunitách. Na základě dlouholetých zkušeností a díky přímému kontaktu s lidmi v Africe dokážeme zhodnotit, jestli vámi navrhovaný projekt je životaschopný a zdali je vhodný čas na jeho realizaci. U dobrých nápadů budeme vždy hledat místo pro jejich uplatnění.