Letní mise 2015

Matema - splněný sen sirotků

Většina rodičů byla nadšená myšlenkou umožnit dětem tento jedinečný výlet a já jsem se těšila až to dětem oznámím a uvidím jejich tváře. Ono to totiž mělo být až do našeho příjezdu tajemstvím, avšak záhy jsme zjistili, že to bylo veřejným tajemstvím. Nikdo o tom nahlas nepromluvil, ale špitali si o tom všichni.Nastal den D, některé děti nemohly dospat rána, většina nadšením neusla vůbec. Byli tak plní emocí, když si večer chystali věci do zcela nových baťůžků a zkoušeli jak jim sekne triko s Bez mámy logem a nové sandále, že se třepotali rozrušením a není divu, že nespali vůbec.

Dočíst příběh >>   Další příběhy z letní mise 2015 >>
 

Jaro 2014, Chiris v ČR

School to School project at Dubnany and Ratiskovice

At 7 in the evening, Me Eliska and her sister we left Brno for Morkuvky where I had to spend a night in Romano´s and his family. They are such friendly and good caring family.I slept late as we were preparing animals presentation for small children in Ratiskovice kindergaten. The next day I had to wake up at 06:30 ready to leave the house at 07:00 but the sun was already shining at 06:20. With Eliska We drove for about 30km to Ratiskovice school. Jana, The headteacher of the school is very dramatic and funny. When she came in the office and found us she said: " You are early" and her colleague who was offering us tea told me: "The storm has arrived"

Dočíst příběh >>   Další příběhy z jarní návštěvy Chrise v ČR 2014 >>
 

Léto 2013

Dobrodružná jízda

Dobrodruzna jizda s cinskym a africkym muzem aneb jak se dostat z buse vcas na party.
Patecni den byl jiz u snidane naplanovan do detailu. Bodem cislo jedna bylo prani naseho obleceni, bod dve rozlouceni Radky ve skolce, bod tri uklid po malovani v sirotcinci, bod ctyri vyzdoba a priprava party a bod pet HURA PARTY. Hned u prvniho bodu jsme se vsak zasekly. Po preprani asi 4 kousku obleceni nas na dvorku zaskocilo nesmele divne znele slovo: Hody (Muzu dale?). Chris privedl za nami cinskeho nam uz znameho mistra Monkey (Nchoo) v doprovodu jeho africkeho pritele Hevise. Uz z dalky se na nas usmival a dovezl 2 pytliky bonbonu pro deti. Bylo to od nej velmi mile. Zacala anglickosvahilska konverzace, coz nas zdrzelo od prani. Pote uz byl nejvyssi cas vyrazit do skolky. Jenze situace se opet zkomplikovala, jelikoz nas cinsky znamy nas stopl v puli cesty a dal se s nami opet do reci.

Dočíst příběh >>   Další příběhy z letní mise 2013 >>