MŠ Mahango a MŠ Ratíškovice Sluníčko

Partneři MŠ Ratíškovice Sluníčko

MŠ Mahango je součástí ZŠ Mahango. Každá státem uznaná vesnice musí mít povinně obě tato zařízení. Školka začala vznikat poměrně nedávno, protože do té doby byla využívaná školka v Kajunjumele, které je v současnosti už jinou vesnicí. Dříve byla MŠ Sluníčkem podporována právě školka v Kajunjumele, ale bohužel tato instituce občas funguje, občas nefunguje, nebyla zde snadná domluva z hlediska podporování.

V Mahangu je výborné vedení a školka i škola rok od roku vzkvétají. Dochází sem také sirotci z našeho sirotčince a učí zde sestra Epifanie (mam z Centra). Cestu naše děti absolvují denně  pěšky za každého počasí, je to 2 km tam, 2 km zpět. Dokud se ve škole nevařilo (začalo se v roce 2017), tak cestu do školy a ze školy absolvovali dvakrát.

Co už se podařilo udělat

2019/2020
Darovaná částka: 10 273 kč

Darovaná částka 10 273 Kč (MŠ Sluníčko z Ratíškovic a drobní dárci). Tento rok byl pro místní obyvatele Mahangu velmi těžký. V důsledku špatného počasí v minulém roce, měli vesničané velmi špatnou úrodu a řada lidí trpí velkým nedostatkem, i hladem. Přitom musí tvrdě pracovat na poli, aby ten příští rok byl lepší. Ani…

2017/2018
Darovaná částka:

V Mahangu se již několik let podílíme na stavbě a zprovoznění nové budovy školy, kde jsou dvě třídy MŠ a místnost pro učitele. Už nás očekávali s rozpočtem na materiál, aby mohli zprovoznit i druhou třídu. Díky spojení pomoci tří škol (MŠ Ratíškovice, ZŠ Újezdec, + pro letošní rok Gymnázium PORG), se podařilo dodělat…

2016/2017
Darovaná částka: 5300 Kč

Výborná spolupráce s naší "domovskou" školou, kam dochází děti z našeho sirotčince, trvá. Postupně se snaží dokončit budovu mateřské školy. V letošním roce darované peníze použijí na výrobu oken (rámů a mříží) a dveří a jejich zapravení do jedné z učeben.