I jedna malá akce dokáže nastartovat velké změny

Možností, jak můžete pomoci, je mnoho. Najděte tu svou a pojďte do toho s námi.

Dlouhodobé projekty

Radost dětem

Jako „rodič na dálku“ můžete přinášet radost konkrétnímu dítěti, kterému v životě něco podstatného schází. Nejčastěji se jedná o možnost chodit do školy, či získat vyšší než jen základní vzdělání. V těch nejtěžších případech bude mít dítě díky vám zajištěné také ubytování, stravu, hygienu, zdraví a ošacení. Společně dáme dětem naději na lepší budoucnost.

Pomoc školám

Partnerem tanzanské školy se může stát kdokoliv (rodina, firma, škola, jednotlivec). Venkovské školy v Tanzanii mají v jedné třídě 60 – 100 žáků. Zápasí nejen s nedostatkem tříd, ale i základních potřeb jako jsou voda nebo toalety. Chybí učitelé, pomůcky, i stravování v průběhu dne. Skrze lepší školy dokážeme společně vytvořit lepší budoucnost pro Afriku.

Podpora komunitám

Centrum pro sirotky Mahango, náš již dokončený projekt, byl prvním projektem z inciativ místních komunit. Podobných iniciativ přibývá a na základě dobré reference sirotčince jsme oslovováni nadále. Většinou se jedná o domovy pro sirotky a o snahu obcí zlepšit kvalitu školy nebo životního prostředí. My z „Bez mámy“ víme, že nejlepší pomoc je ta, která přichází na základě podnětů od místních obyvatel. Společně s vámi budeme pouze odstraňovat překážky, které jsou nad jejich síly. Zefektivníme pomoc, kterou už místní sami realizují.

Konkrétní sbírky

 
Detail projektu
 
Detail projektu
 
Detail projektu

Kmen Bez mámy

Nejsi jen dárce, jsi součásti kmene - naši rodiny Bez mámy! Získej svou hodnost!

Vesničan
Dělá domov domovem.
Obdarovává:
do 1 tis. Kč ročně
Pěstitel
Svou pílí udržuje kmen při životě.
Obdarovává:
1-5 tis. Kč ročně
Bojovník
Bojuje pro dobrou věc.
Obdarovává:
5-10 tis. Kč ročně
Šaman
Oživuje a posiluje.
Obdarovává:
10-30 tis. Kč ročně
Rada starších
Moudře pozoruje a inspiruje.
Obdarovává:
30-50 tis. Kč ročně
Kmenový vůdce
Vede k rozvoji a motivuje.
Obdarovává:
od 50 tis. Kč ročně

Veřejná sbírka

Účet veřejné sbírky

2800692286/2010 (CZK)

Podpora nákupem

Umění Tinga Tinga

Nákupem obrazu pomáháte jak dětem Bez mámy, tak místním umělcům, kteří obrazy tvoří. Umělci malují díla přímo na ulicích. Motivy obrazů vycházejí z africké přírody a symbolicky připomínají hluboké propojení člověka s touto přírodou.

Dobrovolnictví

Pomozte tím nejcennějším

Máte srdce pro dobrou věc, ale preferujete přispět jinak než penězi? Přispějte tím nejcennějším, svým časem. Pro nízkonákladovou organizaci jako je Bez mámy jsou tvořiví dobrovolníci přímo v Česku velice cenní.