Innocent (Magoda) Jeno

*1. 1. 2005 | chlapec

Inocent právě dokončil základní školu a bude nastupovat na soukromou střední školu. Aktuálně pro něj hledáme nového adoptivního rodiče.

 S nástupem na soukromou střední školu vyšší kvality podstatně vzrostou jeho výdaje. Kromě 10 000 Kč/ročně na jeho základní potřeby přibydou roční výdaje na školné ve výši 15 000 Kč. Hledáme buď jednoho adoptivního rodiče, který by byl schopen sponzorovat ho v plné výši nebo dva adoptivní rodiče, kteří by se o tyto náklady podělili.

 Inosent chodí do páté třídy. Moc bych ho přála každému učiteli dramaťáku do skupiny. Nedávno při chystání uvítaní a poděkování jedné z řádových sester za dlouhodobou podporu fungování sirotčince vystřihl uprostřed lépe nebo hůře připravených tanců a zpěvů dokonalé číslo šamana, a to včetně kostýmu (-hadru kolem trenek), maškary (-pod popelem byl celý šedý) a humoru. Smála jsem se taky, ač nemám tušení, co vlastně říkal. Má dar. A za tuhle neuvěřitelnou improvizovanou show dostal Mirindu z nejbližšího místního kiosku. Škoda jen, že vše, co se děje v šeru nebo za tmy, musí zůstat jen v mé paměti, protože, no, jen to zkuste, fotit Afričany za šera a ve tmě! ... z blogu naší dobrovolnice Marie(2017)

Innocent pochází z Utengule, jeho rodiče zemřeli na AIDS. Je najmladší ze tří bratrů, nejstarší už je dospělý a zůstal s babičkou, starší Francis odešel do sirotčince spolu s Innocentem. Bratři pravděpodobně nemají stejného otce, mají totiž rozdílná příjmení. 

Když jsme se s Magodou a Francisem setkali na naší misi, ve vesnici kde žili, bylo to téměř jako náhoda. Tento rodinný případ zapoměli úřednici zahrnout do svých seznamů. Kluci u prvního setkání byli naprosto nesmělí. Ne, nesmělí není to pravé slovo, byli doslova zasekaní. Téměř nekomunikovali. Jejich stará babička si s nimi nevěděla rady, jednak je bylo těžké živit, jednak odmítali chodit do školy. Působili zanedbaně, ani ne co do vzhledové stránky, ale spíš duševní. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019
Inocent letos nastoupil do nejdůležitějšího ročníku a zároveň posledního ročníku základní školy. Letos se rozhodne, zda bude pokračovat dál na střední školu. Angličtina není jeho nejsilnější stránka, a právě v angličtině se všechny předměty na střední škole vyučují. Kromě toho, že Inocent dobře a rád tancuje, tak také rád pronáší vtipné poznámky, kterým sice nerozumíme, ale děcka se smějí, až se za břicho popadají. Někdy rád lumpačí, ale lumpárny vynahrazuje ochotnou pomocí v kuchyni.  
Stále si přeje být biskupem. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Inocent si stále přeje být biskupem a tak v kostele dělá ministranta. Všichni ale tušíme, že to nebude jeho cesta. Je rošťák a občas má chuť někde něco ukrást, ale vždycky to vrátí. Všechny v sirotčinci umí zaručeně rozesmát, protože je to rozený komediant. Spolu s Imanuelem se po celý loňský rok staral o stůl pro dospělé, pomáhal servírovat jídlo a když bylo potřeba i pomýt nádobí. Šlo jim to skvěle. Před pár měsíci zasadil strom ze semínka, ale uvidíme, jestli u péče o něj vydrží - trochu se mu začíná ztrácet v plevelu.

 

Variabilní symbol: 2272

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.