James Husseni Juma

*1. 1. 2004 | chlapec

Z Jamese se vyklubal velmi snaživý a chytrý kluk, který překvapil i svým velkým zlepšením v angličtině. Protože loni úspěšně dokončil základní školu, rozhodli jsme se ho poslat na střední školu vyšší kvality. S tím ale zároveň stoupají náklady, proto hledáme někoho, kdo by byl ochoten se o ně podělit. Najde se někdo takový? Náklady ve výši 10 000 Kč, které vystačí na stravu a ubytování, již hradí jeden adoptivní rodič. Stále však ještě zbývá pokrýt zbylé náklady ve výši 15 000 Kč, které James potřebuje na školné a jiné výdaje se školou spojené.

 James na sobě mívá pruhované tričko s nápisem PLAY, a taky že hraje. Fotbal s ostatními kluky. A vůbec mu nevadí, že má dost nepěkně, a možná i bolavě, vbočené palce na nohou. Na to se tu nehraje, kope se bosky i v trepkách. S angličtinou se snaží. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Jeho rodiče umřeli na HIV, od té doby bydlel se sourozenci u dědečka, který je poměrně starý. Do sirotčince se spolu dvojčetem Jacobem dostali ve věku 7 let v poměrně zanedbaném stavu, ani do školy nechodili.  James nyní chodí do šesté třídy.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018
James udělal velké pokroky v angličtině, ale dvojče Jakoba nedohnal. Kdysi to býval velký rošťák, ale s věkem se uklidnil a sám dělá "velkého bráchu" mladším dětem, konkrétně Elishovi. Má rád zedničinu a vždycky, když se děje nějaká práce v sirotčinci v podobném duchu, je přitom jako pomocník a učedník. Už se u toho naučil leccos. Je k ruce údržbáři Samsonovi, který je také původním povoláním zedník. Letos bude končit ZŠ, tak snad bez problému postoupí dál. Držíme mu palce.

Děkujeme adoptivním rodičům
paní Němcové z Dubňan

Variabilní symbol: 2271

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.