James Husseni Juma

*1. 1. 2004 | chlapec

Z Jamese se vyklubal velmi snaživý a chytrý kluk, který překvapil i svým velkým zlepšením v angličtině. Protože loni úspěšně dokončil základní školu, rozhodli jsme se ho poslat na střední školu vyšší kvality. S tím ale zároveň stoupají náklady, proto hledáme někoho, kdo by byl ochoten se o ně podělit. Najde se někdo takový? Náklady ve výši 10 000 Kč, které vystačí na stravu a ubytování, již hradí jeden adoptivní rodič. Stále však ještě zbývá pokrýt zbylé náklady ve výši 15 000 Kč, které James potřebuje na školné a jiné výdaje se školou spojené.

 James na sobě mívá pruhované tričko s nápisem PLAY, a taky že hraje. Fotbal s ostatními kluky. A vůbec mu nevadí, že má dost nepěkně, a možná i bolavě, vbočené palce na nohou. Na to se tu nehraje, kope se bosky i v trepkách. S angličtinou se snaží. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Jeho rodiče umřeli na HIV, od té doby bydlel se sourozenci u dědečka, který je poměrně starý. Do sirotčince se spolu dvojčetem Jacobem dostali ve věku 7 let v poměrně zanedbaném stavu, ani do školy nechodili.  James nyní chodí do šesté třídy.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019
Loni dokončil úspěšně základní školu a s poměrně dobrými výsledky, proto jsme se rozhodli, že by bylo lépe, aby nastoupil na střední školu vyšší kvality, než jsou standardní venkovské střední školy. Pro něj, jeho dvojče Jakoba a také sirotka Samsona jsme zvolili soukromou střední školu na předměstí nejbližšího města Mbeya. Po prvních týdnech jsou kluci naprosto nadšení, této životní šance si velmi váží. Jamesův sen je být učitelem a díky této kvalitní škole nemusí být jeho přání nereálné. 

O sirotkovi  - 2017/2018
James udělal velké pokroky v angličtině, ale dvojče Jakoba nedohnal. Kdysi to býval velký rošťák, ale s věkem se uklidnil a sám dělá "velkého bráchu" mladším dětem, konkrétně Elishovi. Má rád zedničinu a vždycky, když se děje nějaká práce v sirotčinci v podobném duchu, je přitom jako pomocník a učedník. Už se u toho naučil leccos. Je k ruce údržbáři Samsonovi, který je také původním povoláním zedník. Letos bude končit ZŠ, tak snad bez problému postoupí dál. Držíme mu palce.

Děkujeme adoptivním rodičům
paní Němcové z Dubňan

Variabilní symbol: 2271

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.