Jamila Ipyana

*1. 1. 1999 | dívka

 

 z blogu naší dobrovolnice Marie (2017): Stela, která se oficiálně jmenuje Jamila, a Donaldia, jsou sestry. A tyhle dvě holky by chtěl za sestry každý. Jedna z nich touží po medicíně, druhá by učila. Milují vyžehlené prádlo, což není jen tak, protože to si musíte nejdřív nažhavit uhlíky, než je nasypete dovnitř odklápěcího železa. ... Stela má v obličeji snění. A jí raději rýži než ugali. Jedna jako druhá ty holky odnesou bez mrknutí oka velký kýbl vody na hlavě. Já beru ten menší, desetilitrový, strašně cákám ven, stejně ho přidržuju oběma dvěma rukama a v půlce sundávám. Jsem žabař, vedou pět nula. A když perou prádlo, dokážou s ním pořádně mlátit a krásně jim to pění, zatímco já vedle tak nějak hloupě čvachtám. 

Původní jméno Jamily je Stela, to si ale musela změnit kvůli opakování zkoušky ve škole, ...tak to chodí. Od svých 4 let žila s babičkou a ani nevěděla, že má bratra (Adena) a sestru (Donaldiu). S těmi se setkala až po příchodu do centra, dnes zde žijí všichni společně.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019
Stela v prosinci ukončila střední školu a půl roku se pro ní hledalo umístění. To se našlo na college v Mbea, kde bude za krátko nastupovat a kde bude zároveň i bydlet na internátě. Obor, který si Stela vybere, ještě není úplně jasný, na výběr je jich na této škole mnoho, ale protože již dlouho inklinuje k učitelství, domníváme se, že se vydá tímto směrem.

O sirotkovi - 2017/2018
Stela má v sirotčinci jednoznačně nejvyšší strom. Stará se o něj vzorně a pravidelně jej zalévá. Je to ale celkem plachá a stydlivá holka, která velmi respektuje svou starší sestru Donaldii. To je v africké rodině naprosto přirozené. A tak se Stela odmítla ocitnout v sirotčincové hierarchii nad svou starší sestrou a bylo jí vyhověno. Jen pro zajímavost, jejich věkový rozdíl je jeden rok. Stela letos končí střední školu a už od první chvíle, co do čtvrťáku nastoupila nemyslí na nic jiného, než jak se dobře připravit na finále. Držíme ji palce!

Děkujeme adoptivním rodičům
paní Simoně a paní Haně z Plzně

Variabilní symbol: 2281

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.