Clinton Danken

*28. 2. 2015 | chlapec

Malý Clinton žije ve městě Mbeya s matkou a sestrou Sarafinou a nevlastním bratrem Gwakisou, který se o rodinu stará. Je nejmladší s 8 sourozenců. Clintonovův otec Danken byl velmi starý a zemřel poč. roku 2020. Clinton má 5 let a měl by chodit do školky, aby se dobře připravil na nástup do první třídy základní školy. Vzdělání je tou největší nadějí na lepší budoucnost.

Jeho bratr Gwakisa si rovněž prošel našim programem podpory sirotků. Vyrostl z něj zodpovědný mladý muž, který se stará o matku i sourozence, kteří ještě nestojí na vlastních nohou. Nemá sice stálé zaměstnání, ale vypomáhá, kde to jen jde, aby vydělal peníze na podporu rodiny. V roce 2019 jsme pomohli Gwakisovi s výstavbou nového domku pro něj a pro jeho rodinu. Nyní je rodina lépe chráněná jak proti větru, tak dešti.

Částka pokryje především potřeby spojené se vzděláním: uniformu,  boty, školní pomůcky, hygienické potřeby a příležitostně také trochu jídla na přilepšenou (zjm. o vánocích)

Adopce sirotka mimo Centrum pro sirotky Mahango 

částka: 5000 Kč/rok

VS: 222129

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.