Franco Winifread Ngazi

*25. 2. 2004 | chlapec

Franco má sice oba rodiče, ale pomoc i tak potřebuje. Je to chytrý kluk a po střední škole byl vybrán k dalšímu studiu na high school, což je ten nejlepší předstupeň pro vysokou školu.  Jeho známky na závěr střední školy byly vynikající, ale podpora rodiny malá. Otec je alkoholik a studium odmítl jakkoliv podpořit, matka živí celou rodinu, vč. třech Francových sourozenců. Avšak Franca ke studiu povzbuzuje a pomáhá mu.

Náš koordinátor David objevil Franca ve chvíli, kdy chodil s matkou dolovat zlato. Lidé z oblasti Chunya si přivydělávají tím, že chodí kutat do kopců a k řece zlatá zrnka a ta pak prodávají větším odběratelům. Být zlatokopem zní skvěle, ale lidé v Africe neznají skutečnou hodnotu zlata, takže ani na jeho hledání nemohou nikdy skutečně zbohatnout. Pomáhá jim to prostě jen přežít.

Pomoc Francovi budeme realizovat částečnou. O něco se postará Bez mámy, o něco Franco s matkou sám, ubytování hradí Francovi stát. Částka půjde výhradně na krytí nákladů spojených se vzděláním.

Roční potřebná částka:  15 000 Kč

Variabilní symbol: 222138

Adoptivní rodiče: hledáme

 

Aktuálně - 2022

Franco se dostal na internátní high school. Letos v červnu nastupuje do prvního ročníku. High school je na 2 roky. Poté by mohl pokračovat na Univerzitu.

 

 

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.