Habiba R. Sultan

*21. 1. 2016 | dívka

Domov: Zili house Dar es Salaam

Matka ji opustila když ji byly 3 rok, tehdy zůstala Habiba sama se slepým otcem. O její matce už nikdy nikdo neslyšel. Slepý otec si nebyl schopen zajistit stálou práci a tím dostatek potravy dítěti.

Získat vše potřebné k životu ve městě Dar es Salaam je mnohem nákladnější než kdekoliv jinde v Tanzanii, ale i tam opouštějí rodiče své děti.  Zili house of life care je domov, který založil pro opuštěné děti jeden mstní altruista – Emanuel Zadoc. Chod domova podporuje ze svých prostředků a hledá podporu mezi kolegy i mezi dalšími dobrými lidmi v okolí. Spoustu věcí dokáží financovat sami, ale spoustu ne a proto se obrátili na nás s žádostí o pomoc. Většinu jídla, hygienických potřeb či školních pomůcek jim darují místní dárci, Zadoc a kolegové financují pronájem budovy a platy pečujících osob (vychovatelka, kuchařka), ale potřebovali by ještě víc. Zdravotní pojištění, náklady na elektřinu a vodu, školní uniformu, školné a jídlo ve škole.

 

Roční potřebná částka: 15 000 Kč

Variabilní symbol: 222 140

Rodiče na dálku: hledáme

 

Aktuálně - 2022

Malá Habiba ještě nezačala chodit do základní školy a už má nevšední představu o svém budoucím povolání - chtěla by být novinářkou. To je rozdíl mezi dětmi ve městě a na vesnici, kde chce být každý obvykle učitel, doktor nebo kněz. Habiba si přeje stát se významnou osobností, baví jí vykládat příběhy, ale v domově je ochotná pomáhat s uklízením a ráda vaří. Její oblíbená barva je růžová

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.