Donaldia Ipyana Maluka

*1. 5. 1998 | dívka

V době kdy odešla její matka...

Donaldia je jedním ze 4 dětí chudé venkovské ženy. Svého otce nepoznala, protože zmizel ještě dřív, než se narodila. Ostatní děti mají jiného otce. Sestra Donaldie, Jamila, byla od malička poslána k příbuzným, takže se se setrou ani neznaly. Matka později ochrnula kvůli neznámé nemoci pohybového aparátu a odešla se léčit do lepších přírodních podmínek ke svým příbuzným. Děti tak zůstaly samotné na starost asi 14leté Donaldii. O bezvýchodné situaci sportovně nadané a učenlivé studentky nás informovali učitelé z partnerské školy ZŠ Ilenge, kde Donaldia právě dokončovala poslední ročník.

Setkání sourozenců v centru pro sirotky...

Donaldii i jednoho z mladších bratrů jsme přijali v roce 2014 v Centru pro sirotky, později také přišla jejich setra Jamila, která své sourozence poznala až nyní a zde. Bylo to velmi radostné setkání a se svou sestrou se staly blízkými přítelkyněmi. Donaldia už nemusí pečovat o své sourozence jako matka, ale pouze jako sestra. Práci o domácnost sdílejí všechny děti v Centru bez rozdílů. V roce 2017 Donaldia absolvovala poslední ročník střední školy.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019

Donaldia slaví velké úspěchy! Byla přijata na univerzitu se zaměřením Sociální pracovnice. Přijetí na univerzitu je opravdu velký úspěch, který se povede jen málokomu, kdo absolvuje obyčejnou státní venkovskou střední školu, nicméně Donaldia to dokázala. Univerzitu studuje v hlavním městě Dodoma. Protože v době Vánoc zrovna dělala praxi nedaleko sirotčince, měli jsme možnost se s ní několikrát potkat a musíme říct, že se z ní klube zralá a zodpovědná žena. Škoda, že ji stále trápí zdravotní problémy nohou, kterým neumějí lékaři přijít na kloub. 

O sirotkovi - 2017/2018

Donaldia ukončila střední školu. Všichni tvrdí, že úspěšně, ale výsledky nejsou zatím známy. Čeká se na ně neuvěřitelných 5 měsíců. Každá zkouška se totiž vyhodnocuje na úrovní celostátní a každá někde jinde, v jiném tanzanském městě. Dovedete si představit ty nervy, když stále nevíte, na jakou školu se můžete hlásit? Přijímačky se totiž dělají podle výsledků závěrečných zkoušek jednotlivých předmětů. Donaldia vidí svou budoucnost ve zdravotnictví, ale uvidíme, kam ji výsledky závěrečných zkoušek pošlou. S domácností i s péčí o dětí už obstojí jako zralá žena, ale ke vdávání ještě nesměřuje. Jako první z holek v sirotčinci si nechala udělat africké vlasy, jinak je všechny děti nosí nakrátko. Je to taková její odměna za ukončení střední školy.

Děkujeme adoptivním rodičům
manželům Zavadilovým z Kroměříže

Variabilní symbol: 2270

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.