Edgar

Edgar, podobně jako Samson a Jacobo, úspěšně pokračuje ve studiu. To je důvod, proč, vedle dlouhodobé pomoci adoptivních rodičů, hledáme ještě druhého podporovatele. Edgar studuje soukromou střední školu v Mbeya, kde je třeba platit školné a internát. Z kluka který do svých 9 let nechodil vůbec do školy, se vyklubal inteligentní chlapec, který si zaslouží kvalitní vzdělání.

--------

ASANTE 

Děkujeme Pavlovi T. za podporu kvalitního vzdělání na škole Ntonzo (15 000 Kč/rok, VS: 2104104)

Děkujeme adoptivním rodičům manželům Hořínkovým za podporu základních potřeb Edgara, jeho zázemí v Centru pro sirotky a výdaje na internát a stravu ve škole (VS: 222104)

---------

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ (2023)

To, že Edgar dokončil základní školu s velmi pěknými výsledky nás povzbudilo k tomu, abychom ho poslali zkusit přijímačky na kvalitní střední školu do města. Ostatní jeho vrstevníci z Centra pro sirotky takové výsledky neměli, a tak museli nastoupit do  nejbližší venkovské školy. Edgar skutečně přijímačky udělal, a tak mohl nastoupit cestu ve šlépějích starších z Centra: Jamese, Jakoba, Abu či Donaldie. Ale pouhé vědomosti nestačí. Škola je soukromá a je třeba platit také školné a různé poplatky za ubytování, jídlo, speciální pomůcky. Z velké části se o to stará rodina, která Edgara provází od první chvíle, co se ocitl v Centru. Nyní je ale ještě potřeba dopřát mu kvalitní studium. Je to s podivem, že kluk, co se naučil číst asi až ve svých devíti letech, dělá takovou " díru do světa". 

Jinak kromě studia umí Edgar skvěle zpívat a tančit. V Centru patří mezi nejlepší tanečníky spolu s Antonym a Amosem.

 

O sirotkovi - 2019/2020
Edgar loni velmi úspěšně absolvoval 4. ročník. Tento ročník je na základní škole důležitý, protože se dělají národní srovnávací zkoušky. Edgar má v těchto zkouškách za „A“. Úspěšně postoupil do 5. třídy. Jeho přání je stát se učitelem. Pokud mu vydrží nadšení a úsilí, není to přání nereálné. Prvních 6 kluků z Mahanga podporujeme na soukromé střední škole v Mbeya, jejich výsledky ukazují, že toto vzdělání má mnohem větší smysl než studium na přeplněných venkovských školách. Snad by to mohla být v budoucnu i cesta pro Edgara.
Edgar je pracovitý kluk. Letos dostal na zodpovědnost pole s rýží, neznamená to, že tam pracuje jen on sám, ale zodpovídá, aby vše proběhlo správně a včas. Také je pověřen zodpovědnosti za zeleninovou zahrádku. My jsme si všimli, že velmi vyniká ve smažení koblížků, které se chystají pravidelně v sobotu na nedělní a pondělní snídaně. On a Fadhili jsou v tom hvězdy, suverénně v tom válcují um holek a ani je k tomu nechtějí pustit. Koblihy (Maandazi) co dělá Edgar nebo Fadhili jsou chutnější a hebčí ?.

O sirotkovi - 2018/2019
Edgar je šikovný, hodný a nekonfliktní kluk. Sžil se s pravidly Centra poměrně rychle, přestože přišel v  pozdějším věku, než je obvyklé. Školu také celkem dohnal, ale ještě má kus práce před sebou. Je mu 14 let, ale je teprve ve 4. třídě.  
Super zábavu pro něj představuje tanec, ale také mu jde bubnování. Takže bubnuje s  dětmi v  sirotčinci, ale občas také v  kostele. Edgar loni zasadil papáju, která má letos skoro 2 m a když se vše povede určitě letos přinese první ovoce. Držíme Edgarovi palce, ať jeho papája neskončí tak špatně jako papája, kterou omylem sťal Jakobo mačetou, když ožínal keře?. 

 

O sirotkovi - 2017/2018
Je to rok, co je u nás Edgar v Centru, ale jako by tu patřil odjakživa. Umí repovat a zpívat písničky z rádia a ostatní kluci to žerou. Za rok vypěstoval docela velký stromek a dobře se o něj stará. V listopadu si kolem něj nasadil i kukuřici, asi chtěl využít dobrou půdu. Když jsme odjížděli na konci ledna, byla už kukuřice vyšší než stromek.

 

O sirotkovi - 2016/2017

Než Edgar přišel do centra absolvoval sice 2 ročníky ve škole, ale potom 5 let jen uklízel, vařil a jinak pracoval u strýce. Takže číst a psát příliš neuměl. Teď v sirotčinci dohání, co se dá. Cítí se tu moc dobře, našel si kamarády a konečně má opět milující rodinu.