Kelvin

Kelvin S. Mponela

Domov: Zili house Dar es Salaam

Táta Kelvinovi zemřel, když mu byly 3 roky.  Příbuzní otce se, nejenže o matku s dětmi nepostarali, ale vzali jim všechno včetně střechy nad hlavou. Matka si stresem z nedostatku prostředků přivodila psychické potíže, teď už není schopna mít děti v péči. Obě děti, Kelvin a jeho starší sestra Restuta, našli pravý domov až v Zili House. Bohužel si sebou nesou vzpomínku na život v nouzi, oba sourozenci mají tuberkulózu.

Získat vše potřebné k životu ve městě Dar es Salaam je mnohem nákladnější než kdekoliv jinde v Tanzanii, ale i tam opouštějí rodiče své děti.  Zili house of life care je domov, který založil pro opuštěné děti jeden místní altruista – Emanuel Zadoc. Chod domova podporuje ze svých prostředků a hledá podporu mezi kolegy i mezi dalšími dobrými lidmi v okolí. Spoustu věcí dokáží financovat sami, ale spoustu ne a proto se obrátili na nás s žádostí o pomoc. Většinu jídla, hygienických potřeb či školních pomůcek jim darují místní dárci, Zadoc a kolegové financují pronájem budovy a drobné odměny pro pečující osoby. Od nás potřebují pomoc s financováním zdravotního pojištění, nákladů na elektřinu a vodu, školní uniformu, školní pomůcky, případně školné a jídlo ve škole.

--------

Roční potřebná částka: 15 000 Kč

Variabilní symbol: 222 141

Rodiče na dálku: hledáme

--------

 

O sirotkovi aktuálně (2024)

Kelvin nastoupil v lednu do 2. třídy. Učení ho baví, vychovatele v Centru se s dětmi učí i doma a to je výuka ještě zábavnější. Zili House musel změnit lokalitu, posunul se o několik set metrů dál od původního umístění. Hlavní důvod je vysoký nájem. Bohužel nemají k dispozici vlastní nemovitost.

O sirotkovi v roce 2022

Kelvin ještě nechodí do školy, ale už si přeje stát se vojákem, takové přání mívají chlapci v Tanzanii celkem často. A když už ne vojákem, tak slavným fotbalistou. Rád tančí a hraje fotbal. Jeho oblíbená barva je bílá. Umí kreslit, ale ne tak dobře jako jeho sestřička Restuta.