ZŠ Ilenge

Vydáváme se na cestu do kopců, kde rostou banány, avokádo a snad vše, co zasadíte do země. Cestu obklopují nádherné čajové plantáže. ZŠ Ilenge je sedmiletou školou se 361 žáky. Průměrně na 1 třídu připadá 51 žáků.

Škola v Ilenge je vzor spolupráce školy, vesnice, naší organizace. Učitelé, žáci a jejich rodiče jsou velmi aktivní a prozřetelní. Škola má svůj sad s ovocnými stromy i malý les. Stáří školy je přes 50 let. Děti se tísní v dosavadních učebnách s nízkými zdmi s absencí stropů - pouze pod plechovou střechou, kde je skutečně parno. Třídy staré školy mají velmi málo oken a prosklení jim chybí úplně. Nejen že je ve třídách tma, ale v období dešťů do nich neprosklenými okny ještě zatéká.

Kromě ZŠ Dobratice podporují školu v Ilenge také čas od času soukromí dárci nebo další školy, aby se práce mohly pohnout o kus vpřed. 

Co už se podařilo udělat

2017/2018
Darovaná částka: 1 000 Kč

Kromě ZŠ Dobratice podpořilo tuto školu také Gymnázium Nad Kavalírkou a soukromý dárce (paní Jana).  Ve škole v Ilenge se vyměnil ředitel a nový nás nadšeně vítá. Stará budova školy postupně chátrá a my jsme jim začali pomáhat s novou stavbou. V minulém roce udělali vše pro přípravu zastřešení nové budovy, kde jsou…

2016/2017
Darovaná částka: 2000 Kč

Letos se na pomoci škole v Ilenge podílela partnerská škola ZŠ Dobratice a ZŠ Havířov. Protože tato škola velmi dobře spolupracuje, tak jsme jí přidali i peníze od soukromého dárce. Letos se zvládne opravdu hodně práce.   Za tento dar si škola nakoupí z velké části materiál na zastřešení nově postavené budovy školy.…