ZŠ Galula

Partneři ZŠ Dubňany

V Galule byla škola založena v roce 1947, to je na Afriku poměrně brzy. (Nachází se zde také jeden z nejstarších kostelů v Tanzanii vybudovaný koncem 19. stol.) Sice budovy školy nejsou jedny a ty samé stavby z roku 1947, ale rozhodně působí dojmem dlouhověkosti. Hrozivý je rovněž poměr počtu učitelů a studentů - škola má 500 žáků a 5 učitelů. Když navíc uvážíme, že se jedná o sedmiletku, něco tady nehraje. Přestože jsou učitelé přidělování vládou, tak do téhle díry rozhodně nikdo nechce a pomáhá si odsud, jak jen to jde. 

Co už se podařilo udělat

2018/2019
Darovaná částka: 37 000 Kč

Cesta do Galuly se nikdy neobejde bez překvapení. Tentokrát se opět pokazilo auto. To nám ale nezabránilo uskutečnit cíl cesty – a to investování darovaných peněz. Tato rekordní částka nám umožnila pustit se do více věcí. Tou zcela nezbytnou byla rekonstrukce toalet pro chlapce, které byly v dezolátním stavu a tedy…

2017/2018
Darovaná částka: 35 000 Kč

Cesta do Galuly již tradičně nesmí postrádat dobrodružství. Tentokrát jsme píchli kolo. A aby to nebylo jen tak, uprostřed "ničeho" jsme zjistili, že nemáme hever... Naštěstí si lidé zde navzájem pomáhají, protože sami nikdy neví, kdy budou toho druhého potřebovat. Takže se kolo nakonec podařilo vyměnit. 

2016/2017
Darovaná částka: 25 000 Kč

Celý projekt jsme museli kompletně znovu osvětlit, protože se ve škole v Galule vyměnilo celé vedení. Ale spolupráce myslím bude stejně dobrá ne-li lepší. Nový pan ředitel přijal naši pomoc s nadšením a mnoho toho slíbil.