ZŠ Mahango

Na podpoře ZŠ a MŠ Mahango se podílejí ZŠ Uherský Brod Újezdec a také MŠ Ratíškovice Sluníčko.

MŠ Mahango je součástí ZŠ Mahango. Každá státem uznaná vesnice musí mít povinně obě tato zařízení. Školka začala vznikat poměrně nedávno, protože do té doby byla využívaná školka v Kajunjumele, které je v současnosti už jinou vesnicí. Dříve byla MŠ Sluníčkem podporována právě školka v Kajunjumele, ale bohužel tato instituce občas funguje, občas nefunguje, nebyla zde snadná domluva z hlediska podporování.

V Mahangu je výborné vedení a školka i škola rok od roku vzkvétají. Dochází sem také sirotci z našeho sirotčince a učí zde sestra Epifanie (mam z Centra). Cestu naše děti absolvují denně pěšky za každého počasí, je to 2 km tam, 2 km zpět. Dokud se ve škole nevařilo (začalo se v roce 2017), tak cestu do školy a ze školy absolvovali dvakrát.

Co už se podařilo udělat

2018/2019
Darovaná částka: 14 640 Kč

Darovaná částka 9 640 Kč ( 4 640 Kč MŠ Ratíškovice + 5 000 ZŠ Újezdec) + 5 000 Kč dar rodiny Ovesných na konkrétní účel – celkem 14 640 Kč. V Mahangu jsme pokračovali v dokončování tříd MŠ, které jsme již dříve pomohli zastřešit  a zprovoznit díky zajištění betonové podlahy a omítek. Nyní řešíme důležité dodělávky –…

2017/2018
Darovaná částka: 6 000 Kč

V Mahangu se již několik let podílíme na stavbě a zprovoznění nové budovy školy, kde jsou dvě třídy MŠ a místnost pro učitele. Už nás očekávali s rozpočtem na materiál, aby mohli zprovoznit i druhou třídu. Díky spojení pomoci tří škol (MŠ Ratíškovice, ZŠ Újezdec, + pro letošní rok Gymnázium PORG), se podařilo dodělat…

2016/2017
Darovaná částka: 4640 Kč

Výborná spolupráce s naší "domovskou" školou, kam dochází děti z našeho sirotčince, trvá. Postupně se snaží dokončit budovu mateřské školy. V letošním roce darované peníze použijí na výrobu oken a dveří a jejich zapravení do jedné z učeben.