Joel Frank

*1. 1. 2007 | chlapec

Oba Joelovi rodiče zemřeli v roce 2010, teď žije u tety a strýce v Mahangu. V domě žije ještě dalších 5 dětí, Joelovi bratranci a sestřenice. Joel má 2 sestry, Faraja je starší a žije v Njombe a Ivene je mladší a žije v Igurusi, obě sestry pobývají u příbuzných.

Díky Vaší podpoře může Joel chodit do školy.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Joel loni absolvoval 1. ročník střední školy v Utengule. Škola je 6 km od jeho domova, ale naštěstí nemusí chodit pěšky, ale jezdí na kole. Joel nás velmi příjemně překvapil. Snažil se s námi komunikovat v angličtině, což i mnohem starší děti, které už mají několik let výuky nejen angličtiny, ale všech předmětů v angličtině, nedokáží. Na dopis v angličtině si však ještě netroufal. Potěšilo nás, že i jeho prospěch je poměrně dobrý, byl 24. ve třídě se 150 studenty. Joel chce být policajtem. Držme mu palce, ať mu jeho úsilí ve škole i jeho sen vyjdou.
Kromě pravidelné pomoci jsme pořídili letos Joelovi nový školní batoh, byl šťastný. Ale když ještě dostal i zbrusu novou kvalitní matraci, tak už měl pusu od ucha k uchu. Je to typ kluka, na kterém jde vidět úsměv málokdy. Teď vidět šel a pořádný! Protože Joel nebydlí úplně blízko Centra a náš vychovatel měl cestu jeho směrem, svezl ho i s těžkou matrací na motorce.

O sirotkovi  - 2018/2019
Joel loni dokončil základní školu a to úspěšně, proto mohl ihned pokračovat na střední školu. Střední škola Utengule je z  jeho domova cca 5 km; dochází tam denně. Naštěstí se nemusí vracet domů na oběd, protože obědvá ve škole. To ukazuje na to, že rodina, která se o něj stará, to s  ním myslí opravdu dobře. Každopádně náklady na uniformu a školní pomůcky jsou v  Africe drahé, proto je nezbytné rodinu nadále podpořit. S  ohledem na přechod ze základní školy na střední se zvyšují náklady na sirotka z původních 3500 Kč/rok na 5000 Kč/rok. Uniformy pro střední školy se nedají koupit, ale musí se nechat ušít. Student musí do školy donést další pomůcky jako jsou například papíry, ale také třeba motyka apod. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Joel už je velký kluk, má 14 let a je v 7. třídě, takže letos končí základní školu. Je plachý, moc se nesměje a nedruží. Je šikovný v učení, loni byl v prospěchu 7. z 57 žáků. Nejoblíbenější předmět jsou vědy. Baví ho práce v zemědělství, ale přál by si být doktorem. Sám je zdráv. Milým překvapením bylo, že jsme letos od všech dětí a jejich opatrovníků dostali drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám.

Děkujeme adoptivním rodičům
Ivaně a Petrovi z Heřmanova Městce

Variabilní symbol: 2266