Karim Yenga

*1. 1. 2007 | chlapec

Karim byl stále unavený a vyhládlý. Žije s babičkou a jejími dalšími vnoučaty. Jeho matka zemřela a otec se ke Karimovi nehlásí. Tak už to bývá, když žena byla pochybné pověsti. Bohužel hořké plody nesou ti, kteří za nic nemohou.

Díky naší společné pomoci může Karim opět pravidelně chodit do školy, místo toho aby pracoval na poli. V roce 2017 nastoupil Karim do 4 třídy ZŠ Mahango.

Podle slov Karimovy učitelky, je tichý, málo komunikativní a velmi pracovitý.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Karim letos nastoupil do 7., posledního ročníku základní školy. Letos se rozhodne, jestli pokročí dál na střední školu.  Co se týká prospěchu jeho výsledky jsou spíš průměrné a bohužel si trochu oproti předešlému roku pohoršil. Byl 24. z 60 žáků. Jeho přání zůstává být učitelem. Má rád fotbal a hraje za školní tým. Letos se ale bohužel pravidelný zápas mezi školami Simika a Mahango zrušil kvůli nadměrným dešťům.  U Karima máloco dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Když dostal nový školní batoh, bylo štěstí už viditelné, ale když k tomu ještě přibyla i zbrusu nová kvalitní matrace, tak už měl pusu od ucha k uchu. Jak pyšně si s ní vykračoval domů! Nebydlí daleko od Centra, takže to ani nebyla pro něj taková námaha. Odpoledne nám babička, která se o něj stará donesla jako poděkování 4 hrstky rýže. Lidé jsou tu chudí, ale dokáží ukázat svou vděčnost.

O sirotkovi  - 2018/2019
Karim má 13 let a nastoupil z kraje roku do 6 třídy základní školy. Vůbec se neučí špatně, protože byl loni z hlediska prospěchu ve třídě 13. z  61 žáků. Jeho přání je být učitelem, ale úroveň venkovských státních škol není nejlepší, proto těžko říct, jestli se mu jeho sen splní. Ve škole ho baví předmět vědy a doma zase rád hraje fotbal. Fotbal také hraje za školní tým. Letos když soutěžila jeho škola Mahango a sousední škola Simike, tak Mahango vyhrálo. Karim nadále žije s  babičkou, ta je ještě celkem čiperná a před rokem se vdala za poměrně mladého muže. Jenže dětí je kolem ní, jak smetí. Stará se o mnoho svých vnoučat, nejstarší Nasru momentálně poslala na střední školu až do vzdáleného města. 
Karim je šetrný, kalhoty k  uniformě z  loňského roku měl v  dobrém stavu, a tak jsme mu koupili kraťasy, které využije na jeho oblíbený fotbal. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Karim má 12 let a chodí do 5. třídy. Babička, která se o něj stará se znovu vdala. Obyčejně to nebývá pro opatrované děti moc dobré, ale zde se zatím žádná negativa neprojevila. Karim studuje, průměrně je 22. z 62 žáků ve třídě. Baví ho vzdělávat se, nejoblíbenější předmět je svahilština. Milým překvapením bylo, že jsme letos dostali od všech dětí a jejich opatrovníků drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám.

Děkujeme adoptivním rodičům
panu Václavovi z Českých Budějovic

Variabilní symbol: 222105