Miadi Shamila

*1. 1. 2009 | dívka

Shamila, Roza a MP mají stejného otce, o kterého přišli v roce 2015. Trpěl virem HIV, ale umřel tak, že se nešťastnou náhodou utopil při koupání v řece. Shamila a Roza mají také společnou matku. Matka žije, ale stará se o hodně dětí, je to velmi chudobná rodina, žijící v polorozpadlém domě v Mahangu a jen s malým políčkem. Shamila se narodila v roce 2009. Před cizími lidmi je velmi stydlivá a plachá. Má hezký rukopis. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Shamila letos nastoupila do 7. třídy základní školy. Je to poslední a nejdůležitější ročník, protože v něm probíhají národní závěrečné zkoušky, které rozhodnou, jestli bude moci postupovat na střední školu. Dobrá zpráva je, že její prospěch se v loni oproti předloňsku zlepšil. Byla 29. z 61 žáků ve třídě (předloni 40.). Shamila, která se píše Shamira si stále přeje stát se zdravotní sestřičkou, tak ji držme palce.
Kromě pravidelné pomoci jsme pořídili letos Shamile nový školní batoh, byla šťastná. Ale když ještě dostala i zbrusu novou kvalitní matraci, tak už měla pusu od ucha k uchu. Pro svou pravidelnou pomoc přišla do centra spolu se svou sestrou Rozou. Protože bydlí celkem daleko, těžké matrace jim odvezl domů náš vychovatel z Centra na motorce.

O sirotkovi - 2018/2019
Shamila má 12 let a letos nastoupila do 6. třídy základní školy. Její oblíbený předmět je matematika a chtěla by se stát v  budoucnu učitelkou, ale její prospěch není moc dobrý. V  loňském roce byla 40. z  61 žáků ve třídě. Rodinná situace je tížívá a zřejmě se odrazila i na vzdělání. Nicméně do konce základní školy zbývají Shamile ještě dva roky, a to je doba, kdy se může mnohé změnit. Ve volném čase se ráda Shamila věnuje hře netball, kterou hraje s  kamarádkami i se sestrou Rozou. Je to oblíbená dívčí sportovní hra. 
Když nás přišla do Centra navštívit s  maminkou a sestrou, přinesly nám listy lokálního špenátu a dvě vajíčka. Alespoň něco z  toho mála, co mají, jako výraz díků za jejich podporu. 

O sirotkovi - 2017/2018
Shamila chodí jako její sestra Roza do 5. třídy. Baví ji víc angličtina a tak si se setrou, kterou baví víc matematika, mohou pomáhat. Z  domácích prací ráda umývá nádobí. Je zdravá jako rybička. Milým překvapením bylo, že jsme letos od všech dětí a jejich opatrovníků dostali drobné poděkování formou sáčku s  rýží, pytlíku s  kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z  toho přivést i vám. 

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Kateřině z Fulneku

Variabilní symbol: 2286