Precious Fidelis

*1. 4. 2011 | dívka

Precious Fidelis Lyaluu pochází z  Mbeya.
Otec Precious zemřel, když ji byly dva roky na nějakou náhlou nemoc. Žije jen se svou matkou, která bohužel nemá dostatek peněz na její vzdělání. Žijí spolu v  rozestavěném domě, který se jim stále nedaří dokončit. Matka se živí jako vychovatelka ve školce, ale poslední rok nedostala pořádně zaplaceno. Stále věří, že se situace stabilizuje, ale nyní si hledá s obrovským zklamáním nové místo, práce s dětmi ji naplňovala. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Precious nás vždycky odzbrojí svou „vyřídilkou“. Jde vidět, že jak doma, tak ve škole je vedena k tomu mít zdravé sebevědomí a umět říct vlastní názor. Tohle se vidí nejen u dětí, ale i u dospělých velmi výjimečně. A to Precisious komunikuje v angličtině!!!! Dokonce zapracovala na sobě a polepšila si i ve školních výsledcích oproti loňskému roku. Byla absolutně nadšená z matrace a školního batohu, který jsme jí mohli, díky vám, pořídit nad rámec obvyklé podpory (školného). Protože se podařilo její mámě pokročit s prací na domě (upravili jeden nový pokoj), má nyní Precisious svůj vlastní pokoj a matrace se ji hodí báječně!

O sirotkovi - 2019
Přesto, že má Precious teprve 8 let již chodí do 3. třídy základní školy. Jejím oblíbeným předmětem jsou společenské vědy. Jako většina afrických dětí i ona by si jednou přála být lékařkou, a to hlavně proto, aby se mohla postarat o svou maminku, až bude stará a nemocná. Má moc ráda hudbu a růžovou barvu. Precious je chytrá holka, která mluví perfektně anglicky, na všechny otázky v  angličtině nám odpovídala úplně sama. Vždy se lehce zamyslela a pak řekla něco originálního. Třeba na otázku, co by si přála, odpověděla: „To have a fun with my friends ---Užívat si zábavu s přáteli“😊. Nejoblíbenější jídlo je pro ni rýže s  rybou a ráda hraje na kytaru. Precious se to naučila v  kostele, svou kytaru nemá. 
 
Finanční podpora u Precious bude sloužit zejména jako příspěvek na školné a školní náklady, aby mohla pokračovat na škole, kterou začala, protože zde dělá velké pokroky. 

Děkujeme adoptivním rodičům rodině Mrzenových.

Potřebná částka na rok: 6 000 Kč  
Variabilní symbol: 222123