Gwakisa Harre

*1. 1. 2009 | chlapec

Gwakisa spolu s bratrem Isayou a dvěma ještě mladšími sourozenci (Esther a Stephano) žijí u otce, o kterém lidé tvrdí, že není mentálně v pořádku. Matka je opustila a chodí je navštěvovat jen velmi zřídka. Na to, že jsou chlapci zanedbaní upozornili učitelé ze školy v Salemu, kde jezdíváme s projektem Pomoc školám (dříve známý jako Škola škole).  

Gwakisa má rád modrou barvu a ve volném čase ho baví hrát fotbal. Z domácích prací ho nejvíce baví zametat a vytírat podlahu a mýt nádobí. 

Co by sis přál, kdyby sis mohl přát cokoliv? Takovou otázku pokládáme všem novým dětem, ale většina mlčí. Gwakisa sebral odvahu a řekl, že by chtěl být bohatý.  To si zaslouží body za upřímnost.

--------------

Potřebná roční částka pro rok 2024: 6 tis. Kč/rok; od roku 2025: 10- 12 tis. Kč/rok

Variabilní symbol:  222 134

Adoptivní rodiče: HLEDÁME

---------------

Aktuálně o sirotkovi (2024)

Gwakisa chodí do poslední (7.) třídy základní školy a na podzim ho čekají závěrečné národní srovnávací zkoušky, které rozhodnout o tom, jestli bude moci postoupit na střední školu. Držme mu palce! Jeho rodina je v těžké finanční situaci, musíme pomáhat všem dětem. A nyní vkládáme velké úsilí do toho, abychom rodině zajistili důstojné bydlení. Přebývání v rozpadlé chýši je už neúnosné.

------

O sirotkovi 2022 

Gwakisovi je 13 let, chodí do páté třídy. Baví ho matematika a svahilština a chce se stát vojákem, aby mohl chránit svou zemi.

 

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.