Pomozte tím nejcennějším

Máte srdce pro dobrou věc, ale preferujete přispět jinak než penězi? Přispějte tím nejcennějším, svým časem. Pro nízkonákladovou organizaci jako je Bez mámy jsou tvořiví dobrovolníci přímo v Česku velice cenní.

Blogy z mise dobrovolníků

Kdo je dobrovolník/fundraiser Bez mámy

Je to člověk, který vidí smysl v pomoci druhým a neváhá pro to obětovat volný čas, energii i peníze. Je schopen se nadchnout pro konkrétní projekt pomoci a svým nadšením nakazit i druhé. Nebojí se komunikovat a je připraven vzít organizaci, zabezpečení a zodpovědnost do vlastních rukou.

Radim jako středoškolský student uspořádal ve Frýdku-Místku hudební koncert. Oslovil kapely, které zahrály pro dobrou věc a nalákal účastníky. Podpořili tehdy výstavbu Centra Mahango.

Existuje mnoho způsobů, jak můžete pomoci

  • Šiřte naše poselství a výzvy pomoci přes svoje sociální sítě
  • Přepošlete náš newsletter vašim známým, kteří by mohli finančně pomoci
  • Zorganizujte akci / stánek na akci nebo aktivitu, která přitáhne pozornost na projekty Bez mámy
  • Propojte s námi podporu, kterou nabízí organizace, kde pracujete
  • Přijďte s nápadem, koho bychom mohli společně oslovit pro smysluplnou spolupráci

U fundraisingu ve smyslu oslovování jiných na podporu Bez mámy stačí, když se s námi spojíte a společně prodiskutujeme, jak oslovit potenciální dárce eticky a profesionálně tak, abychom společně dokázali otevřít dobro v druhých lidech.

Naši dobrovolníci

Petr

bn,mnjnbku
Přejít na blog

manželé Růžičkovi

Andrea Růžičková - herečka a fotografka a Mikoláš Růžička - hudebník a výtvarník se vypravili na misi do Mahanga o Vánocích roku 2016. Drsné podmínky zažili na vlastní kůži, zvládli nedostatek vody i chudé jednotvárné jídlo. Mezitím, co Mikoláš sázel stromy a maloval pokoje sirotčince, Andrea sbírala materiál na fotovýstavu Bez mámy, se kterou jsme po návratu společně objeli větší města České republiky.
Přejít na blog

Marie Hodinářová

Bez Mámy je organizace, která se přívětivě koncentruje ve svých cílech. "Nemusíte dělat velké věci, ale dělejte malé s velkou láskou." Tak nějak podobně to řekla Matka Tereza. A moji bezmámovci vědí přesně, o kolik dětí se starají v mahangském sirotčinci i mimo něj, která škola potřebuje tabuli, kdo z holek nebo kluků sní o profesi mechanika nebo zdravotní sestry. Jsou rodina. A protože jsou po velkou část roku trochu daleko na realizaci některých nápadů v rámci chodu, přijíždí teta Maria.
Přejít na blog

Mise do Tanzanie

I když nám nejvíc pomůžete prací doma, existuje možnost, kdy můžete na vlastní náklady absolvovat také misi do Tanzanie. Kdy se tak stane? Pokud nám představíte projekt, který byste rádi přímo v Africe osobně realizovali, rádi posoudíme jeho proveditelnost a možnost realizace v lokálních komunitách. Na základě dlouholetých zkušeností a díky přímému kontaktu s lidmi v Africe dokážeme zhodnotit, jestli vámi navrhovaný projekt je životaschopný a zdali je vhodný čas na jeho realizaci. U dobrých nápadů budeme vždy hledat místo pro jejich uplatnění.