Zatím nebyly vloženy žádné fotky.

Scolastica Mwangoka

*8. 2. 2016 | dívka

Přestože se Scola narodila v Mbeya celých 6 let svého života prožila v kojeneckém ústavu v Igogwe, odkud k nám do Centra Mahango chodí děti, o které nikdo z příbuzných, ani po odchování z kritického věku, nejeví zájem. Tak to bylo obdobně s jejím bratrem Simonim, ale i s dalšími dětmi: Joseph, Musa, Francis, Ebeneza, Anna.

Otec Scoly je neznámy, matka není mentálně v pořádku. Scolu do kojeneckého ústavu přivedl dědeček.

Scola se sžívá s novými pravidly Centra v Mahango a také s docházkou do nedaleké školky. Její divokost dokazuje i to, že se hned první den školky ztratila cestou domů, přestože je školka jen půl km od Centra.

Dobrovolníky Scola baví svou milou rozpustilostí a opakujícími se dotazy. A pro děti v Centru je miláčkem a benjamínkem. Každý si chce s ní hrát, každý se chce o ní starat. Nový domov s rodinnou atmosférou je to pravé, co potřebuje pro zdravý růst. Respektování pravidel, základní hygienické návyky, dobrá výchova, láska a trpělivost s učením, to vše Scole pomůže na cestě k dospívání.

Potřebná částka na rok: 15 000 Kč zahrnuje veškeré osobní náklady na celoroční ubytování v Centru pro sirotky Mahango, školní, hygienické i zdravotní výdaje.

Variabilní symbol: 222133

Adoptivní rodiče: HLEDÁME

 

Co pokrývá adopce?

Potřebná částka 10 000 Kč pokryje:

  • příspěvek na celoroční ubytování a stravu
  • náklady spojené se vzděláním na SŠ: uniforma a boty (1x ročně)
  • školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro SŠ
  • hygienické pomůcky (2x ročně)
  • příspěvek na běžné ošacení (1x ročně)
  • něco na přilepšení v období kolem Vánoc

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 10 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222111

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.

Chci pomoci tomuto dítěti

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme.