SŠ Jakaya

Jakaya je nejbližší střední škola od Centra pro sirotky v Mahangu. Přesto, že naši sirotci spadají do vzdálenější školy v Utengule, vyšla nám tato škola vstříc a naše děti přijala. 

Stav budov školy je velmi dobrý, spíše chybí vybavení tříd - stále je nedostatek lavic, ale i učebnic. Škola dlouhodobě usiluje kvalitní zdroj vody, o  elektrifikaci a také o stabilnější základnu kvalitních učitelů. 

Společně s žáky si upravují terén na vznik lepšího sportoviště i drobných školních pozemků pro zemědělství.

Domluvili jsme se na koupi tanku na vodu a na výrobu lavic. Vodní tank jim pomůže k dostupnosti vody ve škole, neboť vodovod funguje v nepravidelných intervalech. 

Do roku 2022 byla škola podporována ZŠ a MŠ TGM Fulnek

Co už se podařilo udělat

2018/2019

Darovaná částka: 8 000 Kč

Finanční příspěvek, který věnovala ZŠ Fulnek, letos napomohl škole Jakaya k tomu, aby si mohla pořídit notebook. Příští rok by si k němu škola ráda koupila i novou tiskárnu. Věříme, že s takovou podporou, jakou mají u naší školy v ČR, se jim to zajisté podaří. 

2016/2017

Darovaná částka: 8000 Kč

Letos jsme se domluvili na pořízení velkokapacitního tanku na vodu. Vodní tank jim pomůže k dostupnosti vody ve škole, neboť vodovod funguje v nepravidelných intervalech, a tak díky tanku vzniknou rezervy. Škola sama zařídila nákup i dopravu a také vybudovala základy, na kterých tank bude stát. My jsme přišli…

2017/2018

Darovaná částka: 8 000 Kč

V minulém roce jsme jim dopomohli k pořízení vodního tanku na uchovávání vody. Na to jsme navázali v tomto roce, kdy si z darovaných peněz pořídili okap na svádění vody do tanku, hadici na dopouštění a bytelnou "krabici" na zabezpečení kohoutku, aby jim vodu neodčerpávali lidé z vesnice. Okap je po celé délce jedné…