Anna Kyando

Říká se jí Anna a hrdě nosí každou botu jinou, navíc skoro vždycky opačně. Je druhá nejmladší, a kdybyste váhali, poznáte ji podle palce v puse. Nemá to mezi těmi loupežníky jednoduché, proto je trochu jako chlapanda, směje se s pokrčeným nosíkem přes zuby, spíš funí jako ježek. Pro ránu nejde daleko. Když má na sobě šatičky a z něčeho radost, točí se dokola. Když opakuje samohlásky, vytrvale vyřazuje "i", není to žádná měkkota. A občas po ní po ránu perou postýlku. ... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Dítě bylo téměř od narození v kojeneckém ústavu v Igogwe, 100 km od základny našich projektů v Mahangu. Zjišťování jeho původu a okolností ztráty rodičů je téměř nemožné. Dnes žije v centru pro sirotky v Mahangu.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
O Anně jsme letos zjistili, že je to učenlivý človíček a nové věci chytá překvapivě rychle. Třeba angličtinu! Netvoří sice věty, ale jeho slovní zásoba předčí slovní zásobu i některých starších dětí. To je všechno zejména díky dobrovolnici Katce, která se loni výuce angličtiny věnovala celé tři měsíce. Určitě také pomáhá, že menší děti bydlí ve stejné ubytovně jako dobrovolníci, a proto spolu tráví nejvíce času. Anna letos nastoupila do 1. třídy spolu s malým Francisem. Naší malí sirotci vč. Anny si ještě neumějí představit co znamená, když se řekne: „Co bys chtěl dělat až budeš velký?“. Anna spontánně odpověděla, že až bude velká chce vařit ?.
S nejmenšími dětmi se člověk nasměje. Zároveň je hezké pozorovat, jaké dělají pokroky. Anně v centru přibyla malá kamarádka Irene, takže si spolu často hrají.
Každé z dětí se musí v Centru podílet na různých domácích pracích. Annina zodpovědnost pro tento rok je péče o stůl dospělých. V hlavní roli je sirotek Daudi a Natasha, kteří Annu povedou k tomu, aby to také zvládla. Např. donést jídlo z kuchyně a naservírovat ho na stůl. Kromě toho se děti v rámci skupinek střídají v kuchyni nebo se podílejí na úklidu jídelny nebo venkovních úkolech, aby se učily praktickým dovednostem do života.

O sirotkovi - 2018/2019
Malá Anna je kamarádkou velké Anny, která se o ni stará jako o skutečnou sestru. Dokáží si spolu hrát, i když je mezi nimi velký věkový rozdíl. Malá Anna se ráda strojí do nejrůznějších šatiček, které sirotčinci mnohdy daruji i místní lidé z  nejbližšího města. Velkým kamarádem vrstevníkem je pro Annu malý Francis. Vymýšlejí si různé hry, houpají se na provizorní houpačce, dělí se o malé dobrůtky nebo ovoce. 
Anna začala letos chodit do školky, když jsme ji přinesli novou uniformu, byla radostí bez sebe. Na záda dostala krásný baťůžek, který jste ji věnovali v  loňském roce. Do školky chodí s  ostatními dětmi denně 2,5 km tam a 2,5 km zpátky. V  africkém slunci to není žádná legrace, proto je občas vychovatel Josef sveze na motorce. 

O sirotkovi - 2017/2018
Malá Anna je velká kámoška velké Anny, ale hlavně svých vrstevníků, kluků, zejména Francise. Neustále se dobírají, škádlí, hrají spolu na buben nebo je Anna učí nosit děti na zádech nevěda, že tohle chlapi v Africe rozhodně nedělají. Anna dostala krásný baťůžek k Vánocům, ale má jej schovaný do dalšího roku, protože ještě nebyla shledána úplně schopnou návštěvy vzdálené školky. Spolu s Francisem a Simonem se učí s vychovatelkou doma a na divoko dovádějí kolem domu.

Děkujeme adoptivním rodičům
rodině Pavlíčkových z Ústí nad Labem

Variabilní symbol: 222111