Anastazia Angano

Anastázii nikdo neřekne jinak než Anna. Na první pohled  je rozhodně nejplašší z holek. Zprvu školu doháněla, než totiž přišla sem do školy nechodila a pracovala s babičkou, aby přežily. Tehdy neuměla anglicky, ale si osvojila univerzální odpověď "ano" na cokoli.

Matka se vdávala těhotná, když její manžel zjistil, že miminko není jeho, snažil se opakovaně dítě zabít. Když byla Annastazia větší, utekla k babičce. Babička nezná rodinné podrobnosti, nevěděla, kdo je Annin otec, ani kdo je manžel její dcery. Matka za Annou nejezdila. Když Anna přišla do centra neuměla číst ani psát, přestože už jí bylo 12 let. Uměla trochu počítat, protože s babičkou vyráběly a prodávaly rohože. Teď tedy Anna ve škole dohání, co se dá. A dohnala to! Základní školu ukončila úspěšně a za to abychom ji poslali na internátní školu s dobrým zázemím pro dívky, bojovala silně! Až nás přesvědčila. Ale potřebujeme najít někoho, kdo podpoří JEJÍ VZDĚLÁNÍ. Děkujeme za dlouholetou pomoc s osobními náklady Anny rodině z Českého Těšína .

Děkujeme adoptivním rodičům Ručkovým z Českého Těšína za podporu osobních nákladů (VS: 2282)

Adoptivní rodiče pro podporu vzdělání(10 000 Kč/rok, VS: 228282): Děkujeme paní Světle a její rodině

O SIROTKOVI - 2020/2021

Anastazia dokončila poslední ročník základní škola a zatoužila po tom, aby byla poslána na soukromou střední školu, tak jako pár kluků z našeho Centra před ní. Její výsledky po základní škole byly celkem uspokojivé, takže jsme dlouho váhali, jak jejímu přání vyhovět. Nakonec jsme se rozhodli pro kompromis a Annu neposlali na soukromou školu, ale na státní školu s dobrou pověstí. Taková škola sice není příliš daleko od Centra, ale i tak je nutné, aby zůstávala na internátě. Anna je nadšená! Opravdu po vzdělání velmi touží, přestože měla prázdniny, den, co den jsme ji vídali nad sešitem či učebnicí, jak si prochází různé zajímavosti. 

Anna už do školy nastoupila, ale za pár dní přijela zpět. Její babička umřela, a tak doprovázená vychovatelem a kuchařkou odjela Anna na pohřeb. K ženě, která ji vychovala, měla vřelý vztah. Loni v létě ji byla navštívit, a tak měla možnost potkat se s ní naposled. Na pohřbu se setkala se svou biologickou matkou, která ji u babičky odložila. Zde se potvrdilo, jak kruté může být pro dospívající slečnu takové chladné setkaní bez jakékoliv projevené náklonosti ze strany matky. Ještě, než k němu došlo, svěřila se nám Anna, jak se modlí k Bohu, aby se s matkou měly vzájemně rády. Je to neuvěřitelné, kolik zranění musí tyto odložené děti unést. V Centru pro sirotky doufáme, že se jednou z toho zotaví a přinesou do svých vlastních rodin mnohem více vyzrálosti, lásky a pokoje

O SIROTKOVI - 2019/2020
Anna letos nastoupila do posledního ročníku základní školy. Čekají ji národní závěrečné zkoušky. A protože její loňské výsledky nebyly úplně ideální, nebude to pro ni lehký rok. I učitelé ví, že 7. ročník je stěžejní, učí děti do pozdního večera, a to mnohdy i v sobotu. Je skvělé, že se jim nadstandardně věnují, ale uspět na venkovských školách s přeplněnými třídami je vždy malý zázrak. Anna chce být zdravotní sestřičkou a věřím, že by jí to šlo, protože je velmi empatická. Budeme ji držet palce, aby se první předstupeň pro úspěch podařil.
Každý v Centru pro sirotky má svůj svěřený úkol, kterým doplňuje správný chod komunity jako pravé rodiny. Anna se letos stará o zdraví všech, či-li může disponovat s léky na základě rozhodnutí dospělých a pečuje o nemocné děti. Tato zkušenost bude pro ni perfektní, vzhledem k jejímu přání budoucího povolání. Kromě toho má společně s Marií na zodpovědnost políčko s podzemnici olejnou (buráky, svahilsky karangou), které se běžně používají třeba do přípravy špenátu a jiných afrických jídel.

O sirotkovi  - 2018/2019
Anna je už dva roky známá jako velká Anna, protože v  sirotčinci máme i malou Annu. Je krásné, že jsou z  nich nerozlučitelné kámošky. Velká Anna vychází s  malými dětmi moc hezky, ráda si s  nimi hraje a blbne. Mnohem raději, než se učí ?, to se pozná i na tom, že v  angličtině nedělá bohužel moc velké pokroky. Z  kraje roku nastoupila do posledního ročníku základní školy, pokud se ji podaří absolvovat jej úspěšně, tak bude moci pokračovat na střední školu.  
Anna je i velmi pracovitá, letos má její skupina službu v  kuchyni a v  jídelně. Střídají se ob týden s  jinou skupinou. Africké děti se umějí čelem postavit ke každé práci.  

O sirotkovi  - 2017/2018
Velká Anna je nenápadné děvče, které to hodně dobře umí s dětmi. Dokáže si s nimi hrát, ale také je pomůže vykoupat, vyprat jim prádlo nebo nachystat jídlo. Učí je, jak se postavit k práci. Od nového roku dostala na starosti stůl dospělých, a tak se snaží, aby bylo vše v naprostém pořádku, jako když se o stůl staral Ima a Ino. Jde jí to. Ve volném čase holky i kluci skáčou gumu, ale mnohem náročnější než v Evropském levelu. Třeba s jedním i s oběma zavřenýma očima.