Daudi Alphonce Mwakanyamale

Jordan a Daudi jsou bráchové - dvojčata. Mají krásnou babičku Helenu, která má velmi hluboko do kapsy. Přesto jsem ji tu už jednou viděla, kterak ušetřila peníze na to, aby se na otočku za svými vnoučky vypravila. Droboučkou a v modrobílých šatech. Kluci jsou taky celkem drobní. Ze začátku mi je pomohlo od sebe rozlišit to, že si Jordan podepsal přes celé stehno své nedělní gatě. Jo, taky jsem měla podepisovací období, vzpomínám si...  Daudi vypadá jako ten menší z dvojčat, o to má větší oči. ... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Daudiho maminka zemřela, důvody jsou neznámé. Otec zmizel. O oba chlapce se starala jejich babička. Ta je však velmi stará a chudá. Kluci ani nechodili do školy. Nyní žije Daudi i se svým bratrem v centru pro sirotky v Mahangu. Chodí do školy a jeho oblíbený předmět je matematika. Mimoto je zručný a pilný.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Daudi letos v lednu nastoupil do 6. třídy. Jeho školní výsledky z loňska jsou víceméně průměrné. Z 65 žáků ve třídě byl Daudi 34. Daudi si přeje být učitelem, tak mu držme palce.
Děti v Centru pro sirotky se střídají v plnění různých úkolů/služeb. Některé jsou celoroční, jiné, jako například služba v kuchyni, se střídají, co několik týdnů. Celoroční službou Daudiho je zodpovědnost za rádio a televizi. Podle nastaveného řádu, může tato zařízení zapnout a pak ho musí také ve správný čas vypnout. Letos má také na starost stůl dospělých, to už v minulosti dělal a jde mu to výborně. Tím pádem je dobrým vzorem pro Natashu, která je v Centru nová a tuto službu sdílí s ním.  

O sirotkovi - 2018/2019
Daudi je živé a velmi pracovité dítě. Ve škole se mu daří poměrně dobře, ale v  angličtině zdaleka nedosahuje výsledků jako jeho dvojče Jordan. Ale baví ho doučovat se angličtinu s  dobrovolnici Katkou, která je profesionální angličtinářka a umí udělat výuku zajímavou. Letos se Daudi stará v  sirotčinci o králíky a slepice. Je v  tom dobrý, zvířátkům rozumí. 
Tak jako skoro všechny děti v  Centru, Daudi rád tancuje a jde mu také bubnování. Letos Daudi nastoupil do 5. třídy. V Centru pro sirotky se mu moc líbí a občas jeho a bratra Jordana přijede navštívit jejich milá babička z  Mbeya. 

O sirotkovi - 2017/2018
Daudi je jméno, které k Bedonovi úplně přirostlo. Málokdo jej osloví starým jménem. Daudi je šikovný ve škole, bývá mezi nejlepšími ve třídě. Jde mu to i v kuchyni, kde se spolu s bráchou nebojí zhostit jakékoliv práce: oškubat a naporcovat slepici nebo usmažit koblížky. To uměl v 10 letech jen málokdo z nás.

Děkujeme adoptivním rodičům
ZŠ a MŠ T.G.Masaryka Fulnek