Jordan Alphonce Mwakanyamale

Jordan a Daudi jsou bráchové - dvojčata. Mají krásnou babičku Helenu, která má velmi hluboko do kapsy. Přesto jsem ji tu už jednou viděla, kterak ušetřila peníze na to, aby se na otočku za svými vnoučky vypravila. Droboučkou a v modrobílých šatech. Kluci jsou taky celkem drobní. Ze začátku mi je pomohlo od sebe rozlišit to, že si Jordan podepsal přes celé stehno své nedělní gatě. Jo, taky jsem měla podepisovací období, vzpomínám si... Ale Jordan je i jeden z těch, co se hodně starají o drůbež. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Jordanova matka zemřela za neznámých okolností, jeho otec zmizel. O Jordana a jeho bratra Daudiho se starala jejich babička, která je však už velmi stará a chudá a na péči o chlapce nestačila. Babička také nemluví svahilski, pouze mstním nářečím. V době, kdy žil Jordan u babičky, nechodil do školy, nezajímala ho a babička nedokázala Jordana správně motivovat. Nyní žije Jordan v centru pro sirotky v Mahangu, chodí do školy, má rád bílou barvu, je zručný a chtěl by být učitelem.

--------------

Potřebná roční částka: 21 000 Kč

Variabilní symbol:  2277

Adoptivní rodiče: paní Mirka z Prahy a její synové

---------------

ASANTE = DĚKUJEME

 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Jordan letos v lednu nastoupil do 6. třídy. Jeho výsledky jsou velmi pěkné, jde vidět nejen to, že je chytrý, ale že ho učení i baví. Z 65 žáku ve třídě byl Jordan 4., to je hodně slibný výsledek. Jordanovo přání stát se doktorem stále trvá, zřejmě vidí vzor v nejstarším klukovi z Centra Damianovi, který má rovněž dlouhodobé přání stát se doktorem a pokud se nic špatného nesemele, tak letos skutečně na zdravotnickou školu „medical asistent“ nastoupí.
V Centru pro sirotky dostal letos na starost dodržování řádu, takže zvoní k obědu a k večeři na velký kravský zvonec koupený od kmene Sukuma. Tento úkol má, shodou okolností, také po Damiánovi. Jordan je zodpovědný, takže má na starost i sklad s jídlem. Dohlíží, aby tam nemohl nikdo nepovolaný. Co 6 týdnu se střídá jeho trojčlenná skupinka s jinými skupinami na službě v kuchyni jako pomocnici při přípravě jídla.

O sirotkovi - 2018/2019
Jordan je živé a velmi pracovité dítě. Ve škole se mu daří poměrně dobře a letos nás doslova šokoval svým pokrokem v  angličtině. Všechny děti tak porůznu zkoušíme, jak jsou na tom a Jordan nejen, že větám rozuměl, ale dokázal i odpovědět, na rozdíl od svých vrstevníku v  Centru. 
Tak jako skoro všechny děti v  Centru, Jordan rád tancuje a jde mu také bubnování. Letos Jordan nastoupil do 5. třídy, jeho přáním stále zůstává být doktorem. 

O sirotkovi - 2017/2018
Jordanovi jsme letos přezdívali malý velký muž, protože nosil obrovské pánské triko, které mu sahalo po kolena a na něm měl sako ve své chlapecké velikosti. Jordan to umí se zvířátky, tady se stará o nové kachňátko, ale na druhou stranu si občas pro zábavu a na zub uloví ptáčka. Umí to taky v kuchyni, oškube drůbež nebo usmaží koblížky stejně dobře jako jeho dvojče Daudi. Jordan je možná ještě o něco šikovnější při práci na poli. Jordanova a Daudiho babička si čas od času přivydělá peníze drobným byznysem ve městě, aby mohla přijet navštívit své vnoučky.