Violet Seleman

Violet je prostě gazela. Moc se smála, když mi první den ukazovala pečenou kasavu. Jak je jen možné, že ji někdo nezná?! Hruď nosí pořádně hrdě kupředu, záda v největším esíčku na světě a nos lehce vzhůru. Je zodpovědná, drobet ostrý jazyk, hezky a odvážně zpívá, v očích má spoustu jiskřiček a s prací se nemaže, jde jí pěkně od ruky. Je letos na startu střední školy. Baví ji historie a jednou chce mít žáky na základce. Pst, čistě mezi náma, myslím, že je zamilovaná. ... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Oba rodiče jsou mrtví a tak Violet vyrůstala u prarodičů. Ti jsou však velmi staří a chudí. A tak se Violet ocitla u nás v centru pro sirotky. Je velmi pracovitá a sportovně nadaná.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019
Za loňský rok udělala velký pokrok v angličtině, rozumí dobře a dokáže v angličtině i reagovat. Její povaha je ale i trochu svérázná a extravagantní a tím se komplikovaly její vztahy jak vychovatelům, tak k některým ostatním sirotkům. Ke konci loňského roku nakonec ze sirotčince (v míru) odešla, protože ji nabídla ubytování její teta, která během let, co Violet pobývala u nás, stabilizovala své zázemí, a navíc se přestěhovala poměrně blízko sirotčince, a ještě blíž ke škole, kterou Violet navštěvuje. Violet tedy pokračuje vzdělání na SŠ Jakaya, kde je aktuálně ve 3. ročníku. Loňský ročník byl ve znamení národních srovnávacích zkoušek, které sice nezvládla s nejlepšími výsledky, ale zvládla, a to je důležité. 

O sirotkovi - 2017/2018
Violet letos nastoupila do druháku na SŠ. Je nejkomunikativnější ze všech holek a to dokonce i v angličtině. Dělá pokroky. Má sklony se producírovat, parádit a je tvrdohlavá. Ale pokud se nadchne pro správnou věc, určitě má dispozice to daleko dotáhnout. Umí uvařit lepší, jemnější ugali než sirotčincová kuchařka. A taky dobře peče chleba. Batoh, který dostala na Vánoce jí skvěle ladí ke školní uniformě, má z něj velkou radost.

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Martě Jirouškové

Variabilní symbol: 2274