Miadi Roza

Roza, Shamila a MP mají stejného otce, o kterého přišli v roce 2015. Trpěl virem HIV, ale umřel tak, že se nešťastnou náhodou utopil při koupání v řece. Roza a Shamila mají také společnou matku. Matka žije, ale stará se o hodně dětí, je to velmi chudobná rodina, žijící v polorozpadlém domě v Mahangu a jen s malým políčkem. Roza se narodila v roce 2007. Před cizími lidmi je velmi stydlivá a plachá, stejně jako sestra. Má ráda, když se může krásně a slavnostně obléci do šatů. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Roza letos nastoupila do 7. třídy základní školy. Je to poslední a nejdůležitější ročník, protože v něm probíhají národní závěrečné zkoušky, které rozhodnou, jestli bude moci postupovat na střední školu. Dobrá zpráva je, že její prospěch se v loni oproti předloňsku lehce zlepšil. Byla 26. z 60 žáků ve třídě (předloni 30.). Roza si stále přeje stát se učitelkou, tak ji držme palce.
Kromě pravidelné pomoci jsme pořídili letos Roze nový školní batoh, byla šťastná. Ale když ještě dostala i zbrusu novou kvalitní matraci, tak už měla pusu od ucha k uchu. Pro svou pravidelnou pomoc přišla do centra spolu se svou sestrou Rozou. Protože bydlí celkem daleko, těžké matrace jim odvezl domů náš vychovatel z Centra na motorce.

O sirotkovi - 2018/2019
Roza má 12 let a letos nastoupila do 6. třídy základní školy. Její oblíbený předmět je matematika a angličtina, chtěla by se stát v  budoucnu zdravotní sestrou, ale její prospěch je prozatím průměrný. V  loňském roce byla 30. z  61 žáků ve třídě, ale předběhla v  prospěchu svou sestru Shamilu, se kterou chodí do stejné třídy. Rodinná situace je poměrně tížívá a zřejmě se odrazila i na vzdělání obou sester. Nicméně do konce základní školy zbývají Roze ještě dva roky, a to je doba, kdy se může mnohé změnit. Ve volném čase se ráda Roza věnuje hře netball, kterou hraje s  kamarádkami i se svou sestrou. Je to oblíbená dívčí sportovní hra. 
Když nás přišla do Centra navštívit s  maminkou a sestrou, přinesly nám listy lokálního špenátu a dvě vajíčka. Alespoň něco z  toho mála, co mají, jako výraz díků za jejich podporu. 

O sirotkovi - 2017/2018
Rozi má 11 let a nastoupila do 5. třídy. Svůj prospěch ve třídě nám nepřiznala, ale říkala, že ráda pomáhá s  prací mamince. Maminka má hodně dětí, zchátralý dům a mnoho starostí o hodně hladových krků. Ale i díky pomoci Bez mámy to zvládají. Milým překvapením bylo, že jsme letos od všech dětí a jejich opatrovníků dostali drobné poděkování formou sáčku s  rýží, pytlíku s  kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z  toho přivést i vám. 

Děkujeme adoptivním rodičů
manželům Klepkovým

Variabilní symbol: 2287