Bashiru Mbisa

Bashiru pochází z Malawatu poblíž Mahanga. Jeho rodina je závislá na zemědělství, přesto si uvědomují, jak je vzdělání důležité.

O Bashiru aktuálně (2024)

Až letos, několik let po studiu získal Bashiru pracovní místo. Neúnavně pracoval jako dobrovolník v nemocnicích a klinikách za velmi nízkou finanční odměnu. Na pohodový život to rozhodně nestačilo, což Bashiru přimělo k další akci. Díky sklizni rýže si postupně zařizoval malou soukromou laboratoř. Nyní je laboratoř hotová a vybavená, uvidíme jestli se mu podaří skloubit pracovní úvazek a soukromou praxi. My věříme, že to dokáže. Nejen, aby zabezpečil svou manželku a dítě, ale také pomohl své sestře, která právě dokončuje střední školu.

 

2022

V září se Bashiru oženil, vzal si dívku až z dalekého Dar es Salaamu. Potkali se díky jeho praxi v době studií.

2019/2020
Bashiru úspěšně dokončil vzdělání laboratorního technika pro zdravotnictví.
Starost o Bashirovu budoucnost, bohužel, s úspěšným ukončením vzdělání nekončí. Aktuálně už několik měsíců čeká na pracovní zařazení, které přiděluje stát. Moc se nám líbí, že nekrátí čas poflakováním se, ale nabídl svou dobrovolnou pomoc v místním dispenzáři. Získává tím i zkušenosti, ale bohužel ne peníze.
Přestože se nejeví jeho situace aktuálně nejrůžověji, jeho finanční podporu můžeme ukončit nebo odložit. Bashiru nás prosil o půjčku na mikroskop, aby si mohl založit vlastní praxi, ale vzhledem k jeho zatím krátké zkušenosti, je lepší s takovým krokem počkat. Pokud by jeho situace do konce roku byla stejně neútěšná a on neměl státní místo, můžeme o další pomoci začít společně uvažovat.

2018/2019
Bashiru je chytrý kluk, který právě dokončuje první ročník univerzity, úroveň certifikát, který je na dva roky. Je to chytrý kluk a podává dobré výsledky. Určitě nechce zklamat ani Vás, ani svou rodinu. Taktéž jeho rodina na jeho studia přispívá. Každoročně jsou závislí na sklizni rýže, aby si to mohli pro svého syna dovolit. Na něj budou zase spoléhat až studia dokončí a najde si dobrou práci. Pokud úspěšně zvládne úroveň certifikát, nebylo by marné, aby pokračoval na úroveň diplom, rovněž dva roky. S  diplomem práci najde určitě snáze.  
Děkujeme mnohokrát za vaši podporu v  uplynulém roce. Prosíme, vytrvejte s  Bashiru dál, má to smysl! 

2017/2018

Bashirovi rodiče sice oba žijí, ale mezitím, co jeho matka je starostlivá, jeho otec se k synovi nehlásí a rodině nijak nepomáhá. Matka se jmenuje Mwaine a jeho setra je Zena, která je také v programu adopce. Rodina žije v Kajumjumele.

Bashiru a jeho rodina ušetřili na to, aby mohl získat certifikát laboratorního technika na Katolické univerzitě Ruaha. Peníze oddělili ze zisku z prodeje své úrody po sklizni rýže, přestože nebyla velká. Prosí nás, abychom jim pomohli splácet část školného. To znamená polovinu částky za každý semestr. Semestry budou celkem 4 (2 roky). 

 

-------- ASANTE -------

Děkujeme adoptivnímu rodiči panu Zbyňkovi z Prahy