Edna Raphael

Edna je narozena v roce 2008. Po smrti rodičů žila i se svým  bratrem Samsonem u babičky. Nyní 60 letá babička postupně ztrácí síly sama děti uživit, a tak starší bratr Samson žije od roku 2014 v Centru pro sirotky Mahango. Babička však Samsona v sirotčinci pravidelně navštěvuje a vždy se mu snaží něco donést. O Ednu se starala zcela sama, ale nyní se na nás obrátila s žádostí o částečnou podporu. 

Edna je klidné povahy, respektující ostatní. Baví ji práce v kuchyni. Její oblíbená barva je zelená. Chtěla by studovat, aby dosáhla univerzitního vzdělání. Přála by si stát se doktorkou.

Edna zůstane nadále bydlet u babičky, její podpora bude částečná (čili zaměřena na podporu vzdělání).  

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Edna nastoupila do posledního ročníku základní školy. Čekají jí závěrečné zkoušky vyhodnocovány na celostátní úrovni. Určitě budeme držet Edně palce, ale to je jen formalita, protože Edna je velmi chytrá, učenlivá a ve škole úspěšná. Bývá vždy mezi první desítkou studentů ve třídě, kde je klidně i 100 žáků.
Na každoroční nákup nejnutnějších potřeb jsme vyrazili s ní a ostatními Mbeyskými sirotky. Nakoupili jsme uniformy a boty pro všechny, což sice zabralo dost času, ale nakonec bylo dětem odměnou, že jsme se zastavili společně v místním pohostinství a koupili jsme jim sodovku a svačinu. S chutí se zakously do grilovaných banánu a nyama choma (ňama čoma), což jsou kousky grilovaného hovězího masa. K takové dobrotě se stěží doma dostanou.
Edně letos udělal obrovskou radost nový baťůžek do školy, který je ve tvaru nějakého roztomilého zvířátka. Děti jsou dětmi všude na světě ?. Oči se ji rozzářily a vykreslil velký úsměv na tváři, když prvně uviděla svoji novou matraci. K ní domu jsme ji přivezli v lokálním malém taxíku, který je v Africe znám pod pojmem Bajaji, ale třeba v Indii mu říkají Tuktuk.

O sirotkovi  - 2018/2019
Edna je z  kmene Nyakusa, to je jeden z  nejpočetnějších kmenu v  regionu kolem Mbeya, kde Edna žije. Stále bydlí s  babičkou, která je mentálně moc šikovná, dokonce rozumí něco málo i anglicky. Bohužel zdravotně trochu chřadne a má problémy s  nohama. S  Ednou jsou si vzájemnou oporou. Edna má 11 let a letos nastoupila do 6. třídy ZŠ. Co se týče prospěchu je velmi chytrá a šikovná, protože se loni umístila na 4. místě ze 102 žáků ve třídě. Baví ji předměty všechny, ale nejvíce matematika, vědy a angličtina. Přála by si být doktorkou, tak ji držíme palce. Ve volném čase baví Ednu vařit a poslední dobou se také věnuje háčkování, kterému ji učí její babička. Vypadá, že ji to moc baví. Asi by se ji líbilo, kdyby viděla, kolik bavlnek různých barev se dá koupit v  České republice. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Edna oslavila deset let a nastoupila do 5. třídy. Je moc šikovná a chytrá, je druhá ve třídě, co se týče prospěchu. Oblíbený předmět jsou Vědy. Její přání je dostat se na vysokou školu, aby potom sehnala dobrou práci. Doma má ráda ruční práce, třeba šití. Jak říká její babička: "Díky Bohu, se obě s Ednou těšíme dobrému zdraví."

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Markétě z Hněvošic

Variabilní symbol: 222102