Loveness Victory

Když byla Loveness malá holčička, zanechala ji matka v Dar es Salaamu v kostele řeholní sestře se slovy, že si odskočí nakoupit na trh a pak se pro ní vrátí. Už se však nikdy nevrátila. Malé Loveness řekla, aby sestru následovala kamkoliv se pohne. A tak Lovness strávila celé své dětství u řeholních sester. Nejprve v Igogwe, nyní v Rujewa. Otec Victory zemřel. Matka se pohřešuje.

Loveness podporujeme od roku 2010. Díky ochotným a trpělivým adoptivním rodičům z Česka se jí podařilo dokončit základní školu. Neučí se dobře a proto musela poslední ročník znova opakovat. V Tanzánii se to legálně nedá, proto to všichni studenti obcházejí změnou jména a školy. Lovness nyní existuje pro úřady pod jménem Joyce.

Loveness je velmi plaché děvče, ale pouze při prvním kontaktu. Potom se osmělí. Neučí se moc dobře, ale je velmi pracovitá. Také je dobrá hospodyňka. Má ráda žlutou barvu a banány.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018
Lovenes má už 17 let a vyrostla z ní krásná holka, po které pokukují kluci. Ona po nich, ale také ?. Ve studiu není sice excelentní, ale velmi se od posledně zlepšila. Nastoupila do druháku na SŠ, loni byla v prospěchu 24. z 46 studentů ve třídě. Má ráda fyziku, chemii a biologii, chce být doktorka. Trochu ambiciózní, ale drží si směr, když byla mladší, chtěla být zdravotní sestra. Baví jí hrát netball. Milým překvapením bylo, že jsme letos dostali od všech dětí a jejich opatrovníků drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám.

Děkujeme adoptivnímu rodiči
panu Milanovi z Opavy

Variabilní symbol: 2239