Irene Dionis

Irene Dionis Gaspari pochází z  Iramba, které je součástí regionálního města Mbeya. 
Rodiče Irene se rozvedli a založili nové rodiny. To v  Africe mezi lidmi z  nižší společnosti mnohdy znamená, že kvůli novému partnerovi opustí své děti. Irene zůstala žít s  babičkou, která na tom není zdravotně nejlépe, je HIV pozitivní.
Toto prostředí nebylo pro malou Irene ideální, proto ji k  nám do sirotčince přivedla jedna řeholní sestra, která žije poblíž jejího původního bydliště. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Malá Irene už bude pomalu rok v Centru pro sirotky v Mahangu. Zapadla mezi děti naprosto skvěle a je tady šťastná. Mezi dětmi je známá jako nejlepší hráčka dívčí kamínkové hry. Holky sedí na zemi a do vzduchu vyhazují kamínky a mezitím chytají či přemisťují jiné. Je usměvavá, hodná, ráda pomáhá a myslí na druhé. Děti hrály soutěž a každé dostalo bonbon. Mezitím přišel Musa ze školy, ale hru s námi nehrál. Nicméně Irene hned upozornila, že Musa ještě nedostal bonbonek jako všechny ostatní malé děti ?. Občas se zdá, že je ta holka i trochu rošťák, ale k tomu hlavně navádí její úsměv z „vykráglovanýma“ předníma zubama ?. Pořád si cucá 2 prostřední prsty, a když to dělá vždy se ji sestra zeptá, jestli jí svoje prsty. Tak se usměje a trochu zahanbeně je zase vytáhne z pusy. Irene nastoupila do první třídy. Na otázku, co by chtěla dělat až bude velká odpověděla: vařit zeleninu ?.
Každé z dětí se musí v Centru podílet na různých domácích pracích. Irenina zodpovědnost pro tento rok je péče o kočku. Chudák kočka, vždycky zoufale mňouká, než si někdo na ní vzpomene a dá ji ugali. Snad už se v průběhu února Irene v péči zlepšila, ale v lednu to byla hrůza. Kromě toho se děti v rámci skupinek střídají v kuchyni nebo se podílejí na úklidu jídelny nebo venkovních úkolech, aby se učily praktickým dovednostem do života.

O sirotkovi - 2019
Irene je malá a prozatím nechodí do školy. Ještě neví, čím by chtěla být, ale ráda si hraje. Její oblíbená barva je zelená, což svědčí o originalitě, protože většina Afričanů má ráda červenou nebo černou ?. 

Tato podpora je plná - zahrnuje veškeré náklady spojené s celoročním ubytováním a vzděláním sirotka.

Děkujeme adoptivnímu rodiči
slečně Markétě ze Štítné nad Vláří

Potřebná částka na rok: 10 000 Kč  
Variabilní symbol: 222119