Antony Moses

Antony Moses Kimata pochází z městečka Magea z  oblasti Rujewa. 
Antonyho matka zemřela. Otec založil novou rodinu. To v  Africe mezi lidmi z  nižší společnosti mnohdy znamená, že kvůli novému partnerovi opustí své děti. To je případ i tohoto milého a slušného chlapce, který tak zůstal sám bez rodičů a sourozenců. Chvíli se o chlapce starala teta až nakonec nalezl svůj nový domov v  Centru pro sirotky Mahango. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Anthony už je v Centru pro sirotky skoro rok. Vychovatelé na něj prozradili, že zprvu dělal v Centru velkého frajera, protože pochází z významného tanzanského města Morogoro, asi 700 km od Mahanga. Starší kluci mu ale dali rychle najevo, že takové chovaní je směšné a nebudou ho od žádného zelenáče tolerovat, ať nejdřív ukáže, co všechno umí a jestli také obstojí při péči o domácnost nebo na poli. Antonymu sklaplo, protože tyto věci neuměl. Teď jsou s ostatními kluky dobrými kamarády. Asi si je získal svou přátelskou a veselou povahou a taky velmi dobrou schopností komunikovat anglicky, tím se rovná těm nejlepším v Centru. Také je velmi nadějný z hlediska vzdělávání. Nejvíc ho štve, že loni nebyl ve třídě v prospěchu první, ale druhý ?. Nerad je druhý. Letos nastoupil do posledního 7. ročníku ZŠ a čekají ho velké státní zkoušky. Nemáme o něm pochyb, určitě to zvládne bezvadně a bude moci v roce 2021 postoupit na střední školu. Jeho přání je být účetním a vzhledem k jeho studijnímu nasazení bychom ho rádi doporučili na soukromou střední školu v Mbeya, kde už studuje 6 našich sirotků a podávají skvělé výsledky. Bude to sice znamenat zvýšení nákladu na jeho roční podporu, ale kvalitní vzdělání má v Africe opravdu nenahraditelnou roli. 
Každé z dětí se musí v Centru podílet na různých domácích pracích. Antonyho zodpovědnost pro tento rok je péče o zdraví všech. Když je někdo nemocný, pomáhá mu a dohlíží na to, aby se léčil. Kromě toho se děti v rámci skupinek střídají v kuchyni nebo se podílejí na úklidu jídelny nebo venkovních úkolech, aby se učily praktickým dovednostem do života.

O sirotkovi - 2019
Antony nastoupil v  Mahangu také do školy, navštěvuje nyní šestou třídu základní školy. Ve škole ho baví hlavně matematika s čímž asi souvisí i jeho představa o budoucím povolání. Přál by si být účetním, což není u afrických dětí, které chtějí být hlavně doktory a učiteli, úplně typické ?. Kromě matematiky ho ve škole baví také historie a ve volném čase se rád stará o zvířata. To se mu bude v Centru hodit, protože tam je už slušná farmička slepic, kačen a králíků. 

Antonyho domovem je nyní Centrum pro sirotky v Mahangu, proto částka obsahuje veškeré náklady spojené s jeho ubytováním a vzděláváním.

Děkujeme adoptivnímu rodiči panu Zbyňkovi z Prahy.


Potřebná částka na rok: 10 000 Kč  
Variabilní symbol: 222120