Nasra Omary

Nasra, celým jménem: SAYA ASIFIWE OMARY pochází přímo z  vesnice Mahango. 
Její otec utekl od rodiny a nechal ji, její dva sourozence (Karim a Aisha) i vážně nemocnou matku trpící virem HIV, aby se o sebe postarali sami. Roli pečovatelky o rodinu převzala babička Nasry, která zároveň pečuje o další své vnuky a vnučky. Po smrti matky zůstávala Nasra v Mahangu, kde navštěvovala základní školu. Bohužel ji nedokončila úspěšně, ale rodina se o ní postarala a umožnila ji opakovat ročník ve městě Tukuyu asi 100 km od Mahanga. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2021/2022

Nasra si vede na střední škole dobře, ale bohužel ztratila podporu českého adoptivního rodiče. Moc bychom si přáli, aby se Nasře podařilo dodělat střední školu a mohla pak nastoupit na nějaký následný praktický kurz. Jsme hrdí na to, že ve druháku zvládla národní srovnávací zkoušky, u této venkovské mládeže, která dochází do školy velkou dálku (denně 4,5 km tam a 4,5 km zpět), to není žádná samozřejmost. Letos už nastoupila do posledního ročníku.

Finanční podpora u Nasry bude sloužit zejména jako příspěvek na školné a školní náklady

Potřebná částka na rok: 6 000 Kč , Variabilní symbol: 222122

Adoptivní rodič: Veronika z Českých Budějovic

 

O SIROTKOVI - 2019/2020
Nasra je zpátky u své rodiny v Mahangu. První ročník střední školy udělala ve vzdáleném Tukuyu, ale nyní přestoupila na SŠ Jakaya, kde chodí také některé děti i z našeho Centra. Je to nevlastní sestra Karima, který je rovněž pod našimi křídly. Jejich rodina je veliká a žijí pouze s babičkou. Babička byla tak vděčná za naši pomoc jim, že nám donesla jako poděkování malý pytlíček rýže. Lidé v Mahangu jsou velmi chudí, ale svou vděčnost umí dát najevo. Mahango je kraj rýže. Letos se lidé konečně radovali, že po loňském deštivém čili chudém roku opět prší. Radovali se předčasně, letos prší až moc. První vysázené sazenice rýže uhnily, muselo se sadit znova. Držme jim palce, aby letošní úroda byla dobrá. Pro obyčejné lidi z venkovských regionu, je jejich pole a úroda to jediné, co mají.

O sirotkovi - 2019
To se vyplatilo a letos Nasra nastoupila na střední školu Luputo ve městě Tukuyu. Zde už potřebuje nejen pomoc své rodiny, ale také tu naši. Studium bývá nákladné. Při opakování posledního ročníku ZŠ měla dobré studijní výsledky, byla 5. ze 106 studentů. Z předmětů ji baví hlavně společenské vědy. Jejím snem je stát se zdravotní sestrou, což s jejím prospěchem a naší finanční podporou nemusí být vůbec nereálné.