Franco Winifread Ngazi

Franco má sice oba rodiče, ale pomoc i tak potřebuje. Je to chytrý kluk a po střední škole byl vybrán k dalšímu studiu na high school, což je ten nejlepší předstupeň pro vysokou školu.  Jeho známky na závěr střední školy byly vynikající, ale podpora rodiny malá. Otec je alkoholik a studium odmítl jakkoliv podpořit, matka živí celou rodinu, vč. třech Francových sourozenců. Avšak Franca ke studiu povzbuzuje a pomáhá mu.

Náš koordinátor David objevil Franca ve chvíli, kdy chodil s matkou dolovat zlato. Lidé z oblasti Chunya si přivydělávají tím, že chodí kutat do kopců a k řece zlatá zrnka a ta pak prodávají větším odběratelům. Být zlatokopem zní skvěle, ale lidé v Africe neznají skutečnou hodnotu zlata, takže ani na jeho hledání nemohou nikdy skutečně zbohatnout. Pomáhá jim to prostě jen přežít.

Pomoc Francovi budeme realizovat částečnou. O něco se postará Bez mámy, o něco Franco s matkou sám, ubytování hradí Francovi stát. Částka půjde výhradně na krytí nákladů spojených se vzděláním.

Roční potřebná částka:  10 000 Kč

Variabilní symbol: 222138

Rodič na dálku:  Zbyněk z Prahy      --- DĚKUJEME!

 

Aktuálně - 2022

Franco se dostal na internátní high school. Letos nastupuje do prvního ročníku. High school je na 2 roky. Poté by mohl pokračovat na Univerzitu.