Esta

Celé jméno: Ester Harre Moses

Domov: Ndembo - Tukuyu (s otcem a třemi sourozenci)

______

 VS: 222 152

Děkujeme rodiči na dálku Bětce z Brna ----ASANTE---DĚKUJEME

----------

O Ester v době přijetí do kmene Bez mámy (2023)

Ester, které všichni říkají Esta má 3 starší bratry Gwakisu, Isayu a Stefana. Matka je opustila dávno a chodí je navštěvovat jen velmi zřídka. Děti žijí s otcem, o kterém lidé tvrdí, že není mentálně v pořádku. Ale možná to bude jen zdání, protože nemá zuby a vypadá ošuntěle. Pro děti se snaží dělat maximum! Když je z čeho, vaří jim jídlo a v sezoně pracuje na poli, kde mu starší děti, obzvláště Isaya pomáhají. Dobří lidé ve vsi jim poskytli střechu nad hlavou, dříve totiž bydleli v rozpadlé boudě, kde nebyla ani podlaha, pršelo tam a foukal vítr.

Na to, že děti nemají vše, co je potřeba, upozornili učitelé ze školy v Salemu, kde jezdíváme s projektem Radost školám (dříve známý jako Škola škole).  Do školy/školky dochází děti z vesnice Ndembo 3 km. To znamená, že za den ujdou 6 km. Dříve se musely vracet domů v poledne na oběd (tzn. denně 12 km), protože si nemohly dovolit školní obědy. Ale to se díky vaší podpoře může změnit!

Esta chodí do školky, tam ji nejvíce baví počítání - učení číslic. Je drobná a stydlivá, ale sedla si mi na klín, když jsme vypisovali údaje. Její přání je umět vařit jako starší brácha a táta - ugali, pilau a špenát. Má ráda zelenou barvu a baví ji hrát si s míčem (driblovací školka).

 ______

Potřebná částka podpory:  6 000 Kč/rok

(uniforma, boty, školní pomůcky, doprava do školy, školní jídlo, hygienický a malý potravinový balíček 2x ročně,...)

Ideální délka podpory: 1 rok ve školce + 7 let na základní škole, pak se uvidí...

 

 Děkujeme rodiči na dálku Bětce z Brna ----ASANTE---DĚKUJEME