Radost dětem

Každé dítě potřebuje vědět, že je někdo, kdo ho má rád a pomáhá mu růst. Dětem bez rodin nebo dětem v chudých podmínkách mnohdy není dopřáno ani chodit do školy. Radost dětem v Africe přináší i obyčejné a základní věci (jídlo, oblečení, vzdělání a domov). Společně dáme dětem naději na lepší budoucnost.

Příběhy dětí

Filtr:

Jakson

Je prostřední dítě mámy, co odešla od manžela alkoholika. Jackson je nejplašší ze všech 3 dětí. Jeho přání je, aby fakt poslouchal mámu a až vyroste chce se stát pilot.
Další informace

Lidia

Hlas má jako rocková zpěvačka, ale zpívání není její nejčastější činnost. Plete s mámou košíky z plastových zbytků, aby měli na jídlo. Potřebovali by však peníze na novou školní uniformu a sešity, aby Lidia a její sourozenci mohli pokračovat se školou.
Další informace

Stephano

Rád pomáhá otci na poli, ale to co si vypěstují nepokryje jejich potřebu. Máma je opustila už dávno a otec je na všechny 4 děti sám, rodina strádá.
Další informace

O projektu

Osudy dětí

Chudoba je v Tanzanii téměř všudypřítomná, ale když děti ztratí podporu rodiny, je každá životní výzva ještě méně snesitelnější. Rozpad rodiny není dán jen smrtí rodičů, ale i neplněním jejich role. Otcové i matky často opouštějí své děti kvůli práci nebo novým partnerům. Stejně jako u nás i v Africe rozbíjí rodiny závislost na alkoholu nebo dlouhodobá pracovní a životní frustrace. Ne vždy se najde jiný člen rodiny, který za děti převezme plnou zodpovědnost, nasytí je, dá jim milující domov a poskytne potřebné vzdělání.

Jak to funguje

6 kroků k radosti

1. Výběr sirotka
2. Kontaktování koordinátora
3. Potvrzení adopce
4. Platba na bankovní účet
5. Potvrzení o daru
6. Radost

Způsob a výše platby

Platbu na konkrétní dítě můžete zasílat měsíčně, čtvrtletně, pololetně či ročně. Pokud si zvolíte zasílaní jednou ročně, prosíme, abyste tak učinili v první polovině roku.

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)
Variabilní symbol: viz konkrétní dítě
Částka: viz konkrétní dítě

Potvrzení o daru

Pro potvrzení daru je nutné, abyste nám poskytli jméno a příjmení a adresu trvalého bydliště. Na začátku kalendářního roku obdržíte zprávu a odkaz na přístup do svého dárcovského profilu, kde si můžete vygenerovat souhrnné potvrzení všech darů u Bez mámy, z.s.

Jaká částka dítě podpoří?

Účinná pomoc dítěti začíná od 840 Kč měsíčně, tedy 10 000 Kč/rok. Může být nižší, pokud má dítě fungující zázemí u příbuzných, a naopak vyšší tam, kde dítě žádnou rodinu nemá. To vše platí v případě studia na průměrné škole. Náklady na vzdělávání v kvalitní instituci jsou podstatně vyšší a mohou dosáhnout částky až kolem 35 000 Kč/rok. V takových případech je potřeba, aby spojilo síly více dárců.

Kolika dětem
děláme radost v roce 2024
62 celkem
32
v centrech
30
u příbuzných
Kde děti studují
v roce 2024
3
31
19
SŠ 1. stupeň
5
SŠ 2. stupeň
0
učiliště
3
VOŠ
1

Kde žijí naše děti

Zili House

Centrum se nachází na východě Tanzanie ve městě Dar es Salaam. Je zřízeno a vedeno místním nadšencem Emanuelem Zadockem a jeho přáteli. Jednotlivé děti zde podporuje díky projektu Rodič na dálku, zajišťujeme, aby měly zdravotní pojištění, dostatek jídla a mohly chodit do školy. Provozní náklady Centra a jeho rozvoj je na samotném zřizovateli. Zili House pomáhá především dětem, které se ocitly zcela bez příbuzných na ulici. Jedná se o chlapce a děvčata různého věku, dokonce již od batolat.