Stephano

*1. 1. 2016 | chlapec

Celé jméno: Stephano Harre Moses

Domov: Ndembo - Tukuyu (s otcem a třemi sourozenci)

______

Potřebná částka podpory:  6 000 Kč/rok

 

VS: 222 151

Děkujeme adoptivním rodičům Vladimírovi a Marii

 

-------

O Stephanovi v době přijetí do kmene Bez mámy (2023)

Stephano má 2 starší bratry Gwakisu, Isayu a mladší sestřičku Estu. Matka je opustila dávno a chodí je navštěvovat jen velmi zřídka. Děti žijí s otcem, o kterém lidé tvrdí, že není mentálně v pořádku. Ale možná to bude jen zdání, protože nemá zuby a vypadá ošuntěle. Pro děti se snaží dělat maximum! Když je z čeho, vaří jim jídlo a v sezoně pracuje na poli, kde pomáhá nejčastěji Stephano a Isaya. Dobří lidé ve vsi jim poskytli střechu nad hlavou, dříve totiž bydleli v rozpadlé boudě, kde nebyla ani podlaha, pršelo tam a foukal vítr.

Na to, že děti nemají vše, co je potřeba, upozornili učitelé ze školy v Salemu, kde jezdíváme s projektem Radost školám (dříve známý jako Škola škole).  Do školy/školky dochází děti z vesnice Ndembo 3 km. To znamená, že za den ujdou 6 km. Dříve se musely vracet domů v poledne na oběd (tzn. denně 12 km), protože si nemohly dovolit školní obědy. Ale to se díky vaší podpoře může změnit!

Stephano chodí do 2. třídy a má rád matematiku. Jeho oblíbená barva je červená, ale ve fotbale nefandí červenému týmu Simba, ale žlutému Yanga. Až vyroste, chtěl by být policajtem. 

______

Poznámka k formě podpory

Zahrnuje: uniformu, boty, školní pomůcky, školní jídlo, hygienický balíček a malý potravinový balíček 2x ročně,...)

Ideální délka podpory:  6 let na základní škole, pak se uvidí...